Aneta Langerová vydáva DVD Na vlně radosti

Aneta Langerová vydá 22. septembra nové DVD a CD Na vlně radosti so živým záznamom koncertu v pražskom Fóre Karlín, ktorým speváčka v závere roku 2016 oslávila dva roky Na Radosti. Okrem toho sa na jeseň prvýkrát predstaví ako filmová herečka. Vo filme režisérky Marty Novákovej 8 hlav šílenství stvárňuje svojráznu ruskú poetku Annu Barkovovú. DVD a CD Na vlně radosti zachytáva nielen decembrový koncert, ale aj atmosféru celého turné, počas ktorého Aneta s kapelou a sláčikovým triom navštívila desiatky českých a slovenských miest.

Dva roky sme putovali z mesta do mesta a rozprávali príbehy inšpirované odľahlým kúzelným miestom na Šumave. Na Radosti sa pre nás stal akýmsi pomyselným priestorom, na ktorom sa stretávame, do ktorého každý niečo prináša a spoločne vytvárame nejakú energiu. Súčasťou tohto priestoru sú aj diváci, vďaka ktorým sa každý koncert stáva jedinečným, hovorí Aneta.

Približne dvojhodinový záznam obsahuje ako piesne z posledného albumu Na Radosti, tak aj staršie skladby a najnovšiu pieseň Hvězda. Živou interpretáciou získali skladby novú energickú podobu.

Na pódiu sa stretáva kapela s úžasným sláčikovým triom a dychovým kvartetom, ktoré hrá hneď v niekoľkých piesňach, a dodáva im tak nový rozmer. Hudobné aranžmány pre ne opäť pripravil Jakub Zitko. Pozvali sme bubeníka Adama Kollera, ktorý tvorí s mojím súčasným bubeníkom Martinom Kopřivou a s basgitaristom Jakubom Vejnarom skvelú rytmickú sekciu. Počas nášho dvojročného turné sme sa na pódiu zžili, veľa sme toho prežili. Chcela som toto krásne obdobie zaznamenať hudobne i vizuálne. Vďaka DVD a CD na to budeme môcť spomínať a pripomínať si jedno z dôležitých období našej spolupráce.

Komplet DVD a CD vydáva Art Shock a bude v predaji koncom septembra v distribučnej sieti Supraphonu. Súčasťou DVD a CD je aj malé prekvapenie. Audio podobu albumu bude možné vyhľadať aj v digitálnych obchodoch a streamovacích servisoch, ako sú napríklad Supraphonline.

Trikrát platinový album Na Radosti, za ktorý bola speváčka ocenená štyrmi oceneniami Anděl, vyšiel na konci roka 2014. Piesne vznikali na juhu Čiech uprostred panenskej prírody.

Všetky piesne albumu Na Radosti majú niečo spoločné. Ich dej sa odohráva v prírode, v silnej, divokej a nespútanej krajine, z ktorej tieto príbehy vychádzajú. Na Radosti pre mňa nie je len miesto, kde sme s Kubom Zitkom, klaviristom a producentom platne, hľadali inšpiráciu, našla som tu aj druhý domov. Divoká Šumava vo mne otvorila zdroj emócií, ktorý som vstrebávala. Prijala ma s otvorenou náručou a naplnila upokojujúcim pocitom dôvery a bezpečia, ktorý zažívame, keď sme obklopení prostou a ničím nepodmienenou láskou.

V digitálnej podobe sa dá zakúpiť všetkých dvadsať piesní, to je o šesť skladieb viac ako obsahuje CD. V obchode Supraphonline bude digitálny album v predaji taktiež v kvalite Hi-Res (formát WAV, 24bit/48kHz).

Už 12. októbra príde do kín film 8 hlav šílenství. Film režisérky Marty Novákovej, výnimočný taktiež po výtvarnej stránke, predstaví Anetu ako ruskú poetku Annu Barkovovú, ktorá strávila viac než dvadsať rokov v sovietskych lágroch a vyhnanstve.

Tracklist DVD:
Na Radosti, V bezvětří, Svatá Kordula, Dívka, Jiný sen, Malá mořská víla, Tragédie u nás na vsi, Slova z hor, Maják, Intermezzo Vzpomínka, Vzpomínka, Stačilo říct, Divoká hejna, Hvězda, Bříza, Nevěsta, Intermezzo Tráva, Tráva, Vysoké napětí, Voda živá

Tracklist CD:
Na Radosti, V bezvětří, Svatá Kordula, Dívka, Malá mořská víla, Tragédie u nás na vsi, Intermezzo Vzpomínka, Vzpomínka, Hvězda, Bříza, Nevěsta, Tráva, Vysoké napětí, Voda živá