AYA oslávi štvrťstoročie veľkým koncertom

Kapela AYA nie je ani trochu poverčivá, a preto hlavný oslavný koncert 25. výročia pôsobenia na hudobnej scéne stanovila na 13. september 2017, priamo na Mariánskom námestí v Žiline s voľným vstupom. Bude to vlastne darček fanúšikom za ich 25 ročnú vernosť. Dostanú obrovskú porciu pesničiek obľúbenej kapely, ktoré starostlivo vyberali jej členovia, a ktoré mapujú štvrťstoročie tvorby. Najaktuálnejším počinom kapely je letný hit, korý AYA pripravila ešte pred prázdninami s názvom S tebou život má chuť.

Darčeky majú vždy aj príchuť prekvapení, a preto práve tu vznikne aj DVD, ktoré sa bude točiť pod režisérskou taktovkou Karola Vosátka. Tento, dnes už legendárny režisér s vlastným divadlom, nám ešte ako mláďa v roku 1994 natočil videoklip na našu najznámejšiu pesničku Malý princ, odôvodňuje voľbu režiséra Mário Tománek. Veľmi sa teší celá kapela, lebo DVD bude určite nádhernou spomienkou na tento deň aj pre prítomných fanúšikov, ktorí sa vo videu môžu uvidieť.

Koncert nebude len o nás, ale aby to bolo pestrejšie, tak sme vymysleli aj zopár čerešničiek na torte a sme veľmi radi, že naše pozvanie prijalo množstvo významných hostí, prezrádza ďalej Mário Tománek. Podporiť nás prídu naši kamaráti Peter Cmorík, Zuzka Smatanová, Tomáš Bezdeda a Jaro Gažo. Peťo a Zuzka nám prespievali po jednej z našich pesničiek na výberové CD 20 rokov v zayatí + hostia“. Ďalším rozmerom koncertu bude aj prevedenie jednotlivých pesničiek. O tom však už kapela mlčí, a teší sa ako prekvapí svojich fanúškov, o ktorých je presvedčená, že zaplnia žilinské Mariánske námestie 13. septembra 2017 o 20. hodine.