B-Side Band ponúkol výnimočný projekt

Album Folk Swings je výsledkom jedinečného projektu kapely B-Side Band, producenta Josefa Buchtu s legendami českej folkovej scény a popovými osobnosťami. Komplet ponúka legendárne skladby vo swingových úpravách, ktorých sa ujali folkové legendy na čele s Jaromírom Nohavicom, Vlastom Redlom, Samsonom Lenkom, Radkom Pastrňákom alebo Slávkom Janouškom. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na popové hlasy Ewy Farnej, Vojtěcha Dyka, Pokáča, Petra Rybíza Tomana, či Kristýny Daňhelovej.

Za projektom Folk Swings stojí Josef Buchta, producent albumu a kapelník B-Side Band, ktorý priznáva, že spoločne s aranžérom a pianistom Petrom Kovaříkom nosili myšlienku projektu v hlave neuveriteľných 12 rokov. Veľkou inšpiráciou pre nás nepochybne bol album Paula Anku Rock Swings, ktorá je podľa môjho názoru skutočným skvostom. Ale dať dohromady všetkých muzikantov sa zdalo niekoľko rokov absolútne nemožné. Až napokon nám celá táto kríza dala všetkým čas a jedinečný priestor na uskutočnenie dávnych, nesplnených vízií, prianí a snov, opisuje Josef Buchta.

Vlastu Redla si projekt Folk Swings získal dlhou známosťou a profesijnou blízkosťou nielen s Josefom Buchtom, ale s celým B-Side Bandom, ktorého prácu podľa vlastných slov už dlhé roky sleduje. Hlavne ich rôzne funky a rock-popové výboje za hranice zabehnutých kategórií. To, čo sa im podarilo s viac-menej jazzovým bigbandom dokázať pri ich nadžánrových výletoch, tomu hovorím veľká drzosť a môjmu poňatiu sebarealizácie je to veľmi blízke. Takže ma nemuseli dlho prehovárať. Druhým dôvodom bola možnosť stretnúť sa opäť s ľuďmi, ktorých mám rád, ale v poslednej dobe sa tak často nevídame, dodáva Vlasta Redl.

O väčšinu  nových sviežich aranžmánov sa postarali Petr Kovařík a Pavel Zlámal, ktorých prínos všetci zapojení umelci vyzdvihujú. Prvou singlom sa stala pieseň Zuzany Navarovej a skupiny Nerez s názvom Kočky. Ujali sa jej  Ewa Farna a Vojtěch Dyk. Spojenie Ewy Farnej a kapely B-Side Band sa ukázalo ako geniálne nielen pre ucho, ale i oko fanúšika. Skvelá energia a nálada zanechala stopy v celej skladbe, čo potvrdzujú obaja umelci slovami chvály na vzájomnú spoluprácu, a tiež počet videní videoklipu. Druhým singlom z albumu bude Pokáčova sympatická  Co z tebe bude, ktorej nový aranžmán dodal na vážnosti.

Pokáč k svojmu hosťovaniu dodáva: Byť súčasťou takéhoto projektu je ohromná česť. Neváhal som ani sekundu. A fakt, že práve moja pesnička ide vonku spolu s vyjdením nahrávky, to je úplná bomba. Výnimočný projekt vyšiel na CD a tiež ako vinylová platňa.