Barbara Weiss má vlastný svet

Speváčka Barbara Weiss prichádza s druhou skladbou Vlastný svet z pripravovaného EP, v ktorej predstavuje vlastný svet, útočisko pred realitou a miesto bez akýchkoľvek limitov. Oba svety, realita i vnútorný, dostali svoju vizuálnu podobu v emotívnom videoklipe, zhmotňujúc myšlienky nesúce sa tentoraz slovenským textom.

Pôvodne mala byť skladba v anglickom jazyku ako prvotné skladby EP, ale počas jednej session sme spontánne zablúdili do slovenčiny, čo skladbu neskutočne posunulo a po veľmi krátkom čase bola cela skladba hotová, prezrádza Barbara Weiss, ktorá v skladbe vykresľuje, ako vyzerá jej vlastný svet, čo v ňom robí a že v ňom neplatia žiadne hranice a vytýčené medze.

Znázornenie reality a vnútorného sveta myšlienok vniesli do videoklipu zábery mesta a prírody, ktoré metaforicky umocnili text piesne. S lesom sa viaže viacero nečakaných príhod, nakoľko išlo o vojenské lesy, len tak-tak sme na poslednú chvíľu zistili, že v čase, keď sme chceli nakrúcať, je akurát vojenské cvičenie. Nakoniec sme celé točenie prehodili na ďalší deň, no počas tohto dňa sa na mieste, kde sme chceli točiť, nakrúcala aj reklama pre automobilku a konali preteky v motocrosse, s úsmevom spomína Barbara Weiss, ktorá s celým tímom musela viackrát zaimprovizovať, aby výsledok nadobudol kontúry pôvodného zámeru.