Ben a Mateo tancujú

Českí tínedžeri Ben & MateoBenedikt Kis (14) a Mateo Klimek (15) už v čase vydania svojho debutového albumu Až ke hvězdám v apríli tohto roka intenzívne pracovali na ďalších nových skladbách. Výsledkom sú skladby Asi tě miluju a aktuálna novinka Tancuju, ktoré pripravili v spolupráci so slovenským producentom Tomim Popovičom. Ten má za sebou viacero úspešných spoluprác s domácimi či zahraničnými interpretmi.

Na nahrávanie skladby Tancuju v Prahe osobne dohliadal slovenský producent Tomi Popovič, aby presne zodpovedala jeho predstavám. V štúdiu bola dobrá nálada. Chceli sme, aby skladba bola ešte energickejšia a tanečná, a to sa nám podarilo. Skladba je o snoch, predstavách a o tom, na čo myslíme alebo nás stretne v budúcnosti. Je to romantika. Taká pohoda o láske, niečo, čo je proste krásne, opisujú nový song speváci.

Videoklip sa nakrúcal na viacerých miestach v priebehu dvoch dní. Režisér a kameraman Jakub Janča zvolil zaujímavý scenár, pričom hneď v úvode zobrazuje Bena a Matea v skutočne pokročilom veku, kedy spomínajú na svoju mladosť, ako to prebiehalo v kapele a stretávali sa dievčatami. Pre chalanov to bola veľká zábava, pretože sa museli vžiť do úlohy sedemdesiatročných dôchodcov, ale užívali si to už od prvého skúšania kostýmov. Speváci si dokonca po prvýkrát vyskúšali šoférovanie idúceho vozidla, čo bol pre nich neuveriteľný zážitok. A ako to teda Ben & Mato vidia? Ako to dopadne? Získajú si dievčatá srdcia spevákov a budú im robiť spoločnosť aj v dôchodku? To sa už dozvieme z videoklipu.

Od vydania albumu sa Ben & Mateo naďalej venujú práci na nových skladbách. Oproti minulosti nie je prioritným cieľom vydať album, ale zároveň nechcú, aby ich skladby skončili v zásuvke. Novinky od obľúbenej dvojice tak môžeme očakávať aj v roku 2022.