Ben & Mateo vydali debutový album

Dvojica mladých spevákov akoby vydaním debutom pomyselne uzavrela jednu, síce krátku, no mimoriadne plodnú etapu svojej kariéry. Debutový album totiž vydali iba sedem mesiacov od nástupu na scénu. Hneď po jeho vydaní však začali pracovať na nových skladbách so slovenským producentom a hitmakerom Tomim Popovičom.

Ben & Mateo vstúpili na scénu v prazvláštnej dobe a jedinou cestou k fanúšikom sa pre nich zatiaľ stali single, videoklipy a komunikácia prostredníctvom sociálnych sietí. Za tých pár mesiacov na scéne sa z mládencov vykľula poriadne aktívna dvojka. Vydávali jeden klip za druhým a v týchto dňoch prekvapili tým, že hoci sú na scéne iba niečo vyše siedmich mesiacov, už vydávajú svoj debutový album.

Pre popovú tvorbu dvojice je charakteristická pozitívna energia, vďaka čomu si chlapci získavajú stále viac fanúšikov a darí sa tiež ich klipom, ktoré zbierajú desaťtisíce až státisíce vzhliadnutí, čo je pre novovzniknutú hudobnú formáciu vydarený štart. Všetko je úžasné. Skvelá bola práca v štúdiu a nakrúcanie klipov, super sú tiež pódiové tréningy a celá príprava na turné s tanečnicami. Veľmi radi vymýšľame témy pesničiek – je to pre nás dôležité, musíme to byť proste my. Najnáročnejšie sú všetky tie obmedzenia, kvôli ktorým sme v spojení s fanúšikmi iba cez streamy. Je neskutočné čítať ich reakcie. Už sa nemôžeme dočkať koncertov a reakcií na náš prvý album. Je na ňom presne polovica songov, ktoré ešte nikto nepočul, tak sme zvedaví ako sa budú páčiť. Tiež to vnímame tak, že práve tento album je veľký štart, hodnotia Ben & Mateo prvú etapu svojej hudobnej dráhy, ktorú symbolicky uzatvárajú debutovým CD.

Album dostal názov podľa jedného zo singlov Až ke hvězdám a obsahuje 12 skladieb, z ktorých presne polovicu už chlapci predstavili ako single s videoklipmi a druhá polovica sú novinky, ktoré sú pre fanúšikov prekvapením. Hoci v trackliste sa nachádza aj pár anglických názvov, všetky skladby sú naspievané v češtine, ktorá je momentálne chlapcom najbližšia. Ako prezrádzajú, nebránia sa však v budúcnosti skúsiť aj tvorbu a spev v angličtine.

Ben & Mateo sú bezpochyby veľmi aktívna mladá formácia, čím potvrdzujú, že nechcú byť len krátkodobou senzáciou – naopak postupne si poctivo budujú stabilné miesto na popovej scéne. Dokazujú to aj tým, že hoci len v týchto dňoch posielajú do sveta debutový album, už teraz súčasne pracujú na nových skladbách. Po sérii niekoľkých predošlých singlov, ktoré zverili českej produkcii, sa opäť vracajú k produkcii slovenskej – aktuálne totiž pripravujú dve pesničky v spolupráci s Tomim Popovičom.