Billy Barman už čoskoro sprevádzkujú Galériu duševného zdravia

Skupina Billy Barman už koncom marca vydá svoj nový radový album. Jeho názov je Galéria duševného zdravia a v priebehu apríla ho kapela naživo predstaví v desiatich slovenských a troch českých mestách. Hosťom turné bude The Curly Simon, s ktorým Barmani nahrali aktuálny singel Takáto si/Väzni predstáv.

Spolupráca s The Curly Simon bola už dlhodobejšie v ovzduší, ale až teraz prišiel ten správny čas. Základ pesničky Väzni predstáv nám poslal Simon cez telefón, s Jurajom sme na oplátku vymysleli refrén Takáto si. Celé sa to následne dorobilo na chalupe, kde sme so Simonom a Matejom Turcerom strávili krásny víkend. Tam sme nahrali aj podklady a spevy. Počas tohto procesu sme si uvedomili, že namiesto jednej pesničky robíme dve, preto má tento track dva názvy, prezradil Jozef VrábelBilly Barman.

Text piesne, ako už býva u Billy Barman zvykom, je veľkou metaforou a každý poslucháč si ho môže interpretovať po svojom. Kapela sa zhoduje, že neexistuje iba jedna správna interpretácia.

Možno sa zdá, že spievame o žene, ktorú všetci chcú, ale my spievame o pravde a práve pravda vie byť často veľmi nepríjemná a škaredá. Pri písaní textu som sa inšpiroval všetkými pocitmi, ktoré som cítil, keď som sa dozvedel nejakú nepríjemnú skutočnosť. Ale nech už je pravda akákoľvek škaredá, vždy je dobré ju poznať, myslí si The Curly Simon, ktorého doplnil spoluautor textu Matej Ruman: Verš Ľudia sú tí istí, len sa vedia krajšie obliecť, hovorí o tom, že aj keď sa dnešná doba môže javiť ako úplne sci-fi, ľudská podstata ostáva nezmenená.

Klip zachytáva celý proces tvorby pesničky na chalupe vo Vojke. Točili sme si ho sami na také malé Handycam kamery. Nie je to žiadne umenie, ale takýto klip sme ešte nemali a veľmi sa z neho tešíme, opísal vznik videoklipu Jozef Vrábel.

Pesnička Takáto si/Väzni predstáv je v poradí už štvrtým singlom z pripravovaného albumu Galéria duševného zdravia, ktorý vyjde 26. marca. O tri dni na to kapela vyrazí na rovnomenné turné, ktorého hosťom bude aj The Curly Simon.

Marek Kučera