Blue Zodiac majú Návykovú

Bratislavský Blue Zodiac prichádza so singlom Návyková, s ktorým sa kapela úspešne umiestnila na 3. mieste tohtoročného Košického zlatého pokladu. Teraz singel vydáva spolu s live vizuálom plným hudobno-estetického cítenia. Bluesové vplyvy sa z ich tvorby pomaly vytrácajú a Návyková sa stáva smerodajnou pre ich budúcu produkciu, ktorá bude súčasťou aj pripravovaného debutového albumu.

Skladba, tak ako aj jej vizuál, je ochutnávkou toho, ako sa hudba za ostatný rok vyvinula a jemne sa odlišuje od predchádzajúcej tvorby kapely. Naznačuje, ako sa z ich hudby pomaly vytrácajú bluesové prvky a genéza začína byť výlučne popovou. Zároveň ju definuje slovenský jazyk, ktorý by mal byť blízky pre ľudí žijúcich na Slovensku a v Česku.

Táto skladba podľa môjho názoru prináša jemné elektronické alebo modernejšie prvky v porovnaní s našou predchádzajúcou tvorbou. Pravda je, že ja sa v pope alebo soule cítim spevácky omnoho viac doma ako v bluese, takže by sa dalo povedať, že sme našu tvorbu tentokrát viac presunuli do mojej komfortnej zóny a v takom mierne popovom duchu by sa mal niesť aj celý náš prvý album, bližšie ozrejmuje speváčka Daniela Obšítníková hudobný posun, ktorým by radi oslovili širšie publikum.

Na prvé počutie sa môže poslucháčom Návyková javiť ako skladba o láske. Je to však pravda len čiastočne. V našom živote sa totiž stretávame s mnohými vecami, ktoré môžu byť pre nás návykové, obyčajne veci, ktoré nám prinášajú potešenie. Dalo by sa však povedať, že skladba je aj o závislostiach a teda snažili sme sa prostredníctvom textu vybudiť emóciu, ktorá je v nejakej forme známa každému z nás, hovorí speváčka o návykovosti vo všetkých formách, ktorú môžeme prepojiť s radosťou.

V najbližších mesiacoch sa môžeme tešiť na vydanie prvého albumu, na ktorom kapela aktuálne pracuje. Formu, do ktorej bude odetý, uvádza práve skladba Návyková. Nezmeneným ostáva charakteristická farba hlasu speváčky, zmysluplné texty a prijemné melódie.