Bratislavský koncert Štefana Šteca bude špeciálny

Ľudovky a moderný pop, ba dokonca i rock k sebe nesmierne pasujú. Dokazuje to nadšený propagátor ľudovej hudby Štefan Štec. Aktuálne odštartoval turné, v rámci ktorého zavíta 9. novembra do bratislavského Ateliéru Babylon. Koncert v hlavnom meste bude niekoľkonásobne špeciálny. Ako hosť vystúpi Peter Bič Project. Po prvý raz tu zaznie novinka s názvom Duje vitor. Tú upravil britský producent, manžel Jany Kirschner, Eddie Stevens. Skladba je skutočne krásna a netradičná a tak po nej Štefan nazval aj nový album, ktorý vyjde koncom roka. Za ten vlaňajší si na bratislavskom koncerte prevezme platinovú platňu.

V Bratislave bude mojim hosťom Peter Bič Project. Spoločne zahráme nejaké piesne, napríklad Báči Jašov, ale aj novinky, ktoré sme nahrali na môj pripravovaný album. Bičovci tiež zahrajú niektoré svoje skladby. Bude to teda také košické folklórno-popové zoskupenie, ktoré zavíta do Bratislavy, vraví s úsmevom Štefan Štec.

Na koncerte v Bratislave čaká návštevníkov viacero zaujímavostí. Všetci, ktorí si myslia, že folklór už dne nie je taký populárny, uvidia, že sa mýlia. Štefan Štec totiž dostane za svoj vlaňajší album Poleťiv by’m na kraj svita platinovú platňu za predaj.

Veľmi sa z tohto úspechu teším, naozaj som to nečakal. Verím, že aj nový album, ktorý vydáme koncom roka sa bude ľuďom takto páčiť. Malú ochutnávku dostanú aj v Bratislave. Po prvý raz tam zaznie i skladba Duje vitor v úprave britského producenta Eddieho Stevensa. Vlani bola atmosféra v Bratislave úžasná, dúfam, že si to zopakujeme, uzatvára Štefan Štec.

Štefan Štec & Fajta Tou Jeseň 2019:
06.11. Košice
09.11. Bratislava
16.11. Prešov
24.11. Zvolen
07.12. Snina