Bufet s jemnou satirou

Kapela Bufet naprieč svojráznym funkom, rock’n’rollom, country a šmrncom prog-u uvádza singel Strom, brána, cesta s príznačným bufetovským textovaním, ktoré sprevádzajú prízemné vtipy pretkané výrazmi z bohatšej slovnej zásoby.

Novinka je už súčasťou koncertného playlistu, avšak kapela naďalej pokračuje v postupnom vydávaní singlov hraných počas živého vystúpenia, čím získala skladba s výpravným názvom Strom, brána, cesta aktuálne vydanú na streamovacích službách.

Jej vznik spadá do čias, keď sa pohyb a socializovanie speváka a autora skladby Jána Hurtíka, ako aj zvyšku národa, obmedzilo na cestu do obchodu. Skladba tak nejak skombinovala pocity a nálady tej neľahkej doby a snažila sa do toho vniesť trocha nadhľadu a vtipu. Už pri písaní tejto piesne som mal v hlave pocit, že ak sa raz toto bude nahrávať, tak by sa tam hodili aj nejaké prvky dychových nástrojov, také tie klasické funky-laufíky na trúbke a túto myšlienku som nosil v hlave neustále, objasňuje hudobník počiatočné úmysly, ktoré sa mierne odklonili od pôvodného zámeru.

Aktuálny singel pokračuje v línii, ktorou sa Bufet vydal ešte minulý rok, vydávaním singlov vtedy, keď to uznajú za vhodné. Tak v júni 2022 vydali dvojsingel Miešačka/Povrchne a vábivo, v januári 2022 singel Kamarát, ktorými nadväzujú na debutový album Petra, Naďa, deti a dvojsingel Tak ako naozaj/Odkaz na dverách. Tieto umelecké hudobné diela Bufet etablovali ako jednu z popredných slovenských under the radar kapiel naprieč akýmkoľvek žánrom a štýlom. Kapela pôsobí v pôvodnej zostave.