Bull in China zremixoval Trhací kalendár

Skupina Puding pani Elvisovej začiatkom februára zverejnila po piatich rokoch svoj nový singel Trhací kalendár. Ide o prvú ochutnávku z pripravovaného albumu. Kapela k nemu na mobilný telefón natočila vo vlastnej réžii aj atraktívny videoklip a teraz zverejnila jeho tanečný remix. Postaral sa oň rešpektovaný český publicista, moderátor a producent Pavel Kučera alias Bull in China.

Pavel Puding pani Elvisovej prvýkrát zaregistroval na začiatku milénia, keď ich videl hrať na festivale Pohoda. Už vtedy ho veľmi oslovili. V období vydania albumu Play Pause Eject (2007) o nich napísal do časopisu Filter a o pár rokov neskôr ich pozval do televíznej relácie Medúza, v ktorej vtedy robil dramaturga. V októbri minulého roku koncertovali pudingáči v pražskom klube Café v lesePavel sa na nich po rokoch prišiel opäť pozrieť.

Pino mi vtedy po koncerte pustil ešte demo Trhacieho kalendára a mne sa skladba hneď zapáčila. Osobne tvrdím, čo sa moderného popu týka, že Slovensko má pred Českom veľký náskok. Následne som niekoľkokrát navštívil Bratislavu a keď mi pustili finálnu verziu pesničky, ponúkol som kapele, že by som im spravil remix, v ktorom by som song žánrovo posunul trochu inam. A oni súhlasili, prezradil Pavel Kučera.

Remix je veľmi voľná disciplína a niekedy sa výsledok o originál doslova ani neobtrie. V tomto prípade to však bolo skôr tak, že sme chvíľu vážne uvažovali, či nevydať remixovú verziu ako prvú. Jej groove nás úplne dostal a tešíme sa, že vznikla verzia, ktorá skladbu posunula do klubov a na tanečné parkety, neskrýva nadšenie Pino z Pudingu pani Elvisovej. 

Oproti pôvodnej verzii, účinkuje v remixe okrem speváčky Slivky, aj anglický raper Craig Montana, ktorý používa umelecký pseudonym Lex Avit. Craig žije v Prahe a je dlhoročným priateľom Pavla Kučeru.