Vianoce #20: Duch Vianoc

Priletela prvá lastovička pripravovaného vianočného albumu Štefana Margitu, ktorý vyjde na budúci rok. Medzinárodne renomovaný operný spevák naspieval dueto s Michalom Kindlom, ktorý je autorom hudby i textu vianočnej novinky Duch Vianoc.

Štefan Margita vydal pred štyrmi rokmi úspešný a Zlatou platňou Supraphonu ocenený vianočný album X-mas. K sviatočnej téme sa teraz vracia v novom duete Duch Vánoc, ku ktorému zložil hudbu a text jeho kolega, spevák Michal Kindl. Umelci sa navzájom spoznali minulý rok, kedy sa stretli na jednom pódiu počas špeciálneho turné po českých a moravských divadlách.

Oslovil som Michala, či by mi napísal pár piesní na môj pripravovaný vianočný album, ktorý plánujem vydať budúci rok. Stihol ich už napísať päť, a rád by som ich doplnil novými úpravami slávnych evergreenov, ktoré tiež dávnejšie naspievali trebárs Karel Gott či Barbra Streisand. Práve Michalova autorská skladba Duch Vánoc nás oslovila natoľko, že sme sa rozhodli poslať ju poslucháčom už tento rok v podobe digitálneho singla a videoklipu, uviedol Štefan Margita na margo spolupráce.

Je to pre mňa česť. Tento rok je naozaj výnimočný, nikdy by mi nenapadlo, že sa stane niečo podobné. Beriem to ako dar tam odniekiaľ zhora. So Štefanom navyše pripravujeme na jar budúceho roka spoločné koncertné turné, ku ktorému som napísal ďalších 15 piesní. Veľmi sa teším na to, ako poslucháči zareagujú. Bude to niečo úplne iné a nové, dodal Michal Kindl.