Búrajú mýty

Legenda slovenskej tanečnej scény a producent Róbert Burian je pre mnohých ľudí doslova strojom na hity. Špičkový hudobník, ktorý sa v šoubiznise pohybuje bezmála dve desaťročia, opäť prekvapuje ďalšou zo svojich výnimočných spoluprác. Tentoraz spojil sily s Barborou Piešovou a v týchto dňoch dvojica umelcov predstavuje spoločnú novinku Bezpečne doletieť.

Speváčku Barboru Piešovú taktiež netreba verejnosti predstavovať. V roku 2020 hviezdila v speváckej súťaži, ktorú vďaka svojej výraznej muzikálnosti a charizme napokon i vyhrala.  Barbora, ktorá má za sebou nespočetne hudobných úspechov a vyniká i hrou na gitare, patrí k ojedinelým zjavom na hudobnej scéne. A to predovšetkým pre schopnosť preraziť aj vďaka tomu, že v skutočnosti nikdy netúžila zaujať masy. Je skrátka iná. Neriadi sa žiadnymi pravidlami, spieva nanajvýš pocitovo a na mnohých ľudí pôsobí, vzhľadom na výnimočný talent, akým disponuje, až príliš skromne. Tvorí tak, ako cíti a pre jej uveriteľnosť ju fanúšikovia milujú aj ďaleko za hranicami Slovenska. Z času na čas sa ale ani ona nebráni vystúpiť z komfortnej zóny a ohromiť nevšednými spojeniami s hudobníkmi, ktorí jej nápadom dodajú ten správny rozmer. Presne to sa stalo i prednedávnom.

Túto skladbu som mala napísanú dlhšie a zhruba tri roky som nosila v hlave frázu Bezpečne doletieť. Stále mi k nej však chýbala tá správna hudba a to až do momentu, kým mi Robo poslal svoj nápad a dokonalé zhudobnenie mojich myšlienok, prezrádza Barbora Piešová podrobnosti na margo spolupráce s Róbertom Burianom. Ich spoločné stretnutie v štúdiu na seba nenechalo dlho čakať a spojenie slov, ktoré jej roky rezonovalo v mysli, sa razom premietlo do skladby, ktorá má potenciál stať sa veľkým hitom. Jej ústredná idea, užívať si každý kúsok života, no spôsobom, aby to bolo bezpečné pre vás, ako jeho hlavných aktérov, ale zároveň i vaše okolie, sa predsa dotýka každého z nás.

Obaja hudobníci veria, že ich novinka vyčarí ľuďom úsmev na tvári, ktorý od začiatku sprevádza nielen ich zoznámenie a priateľstvo, ale aktuálne i novinku. Veľmi si vážim každého umelca, ktorý sa rozhodne pre spoluprácu so mnou, pretože ak sa niečo začína s úsmevom a pridá sa niekto, kto prichádza rovnako s úsmevom, inak ako úsmevom to skončiť nemôže, hovorí Róbert Burian, ktorý eviduje Barboru ako excelentnú hudobníčku už dlhší čas. Osobne sme sa spoznali až na odovzdávaní cien SOZA za rok 2023 a vtedy som jej navrhol, aby sme spolu niečo vytvorili. Sadol som si do štúdia a poslal jej demo. Barbora bola nadšená, čím sa pozitívna energia pre túto skladbu (z)násobila, netají obľúbený producent a jedným dychom dodáva, že bude rád, ak rovnaké nadšenie skladba vzbudí aj u poslucháčov.

Vo videoklipe k novinke Bezpečne doletieť si jednu z kľúčových úloh „zahrala“ stafordka Zara, čo Barbora Piešová ako oddaná psičkárka odôvodňuje týmito slovami: Chceli sme ukázať toto bojové plemeno inou optikou a upriamiť pozornosť ľudí na fakt, že sa ich netreba báť. Aj tieto psíky sú úžasné stvorenia. Nesnažíme sme sa nikoho presviedčať o ich vernosti a dobrote, iba trošku vzdorovať mýtom, ktoré sa vzťahujú práve na bojové plemená. Častokrát neoprávnene.

Mgr. Andrea Čurná