Tata Bojs na ocot

Krátko pred očakávaným veľkým koncertom v pražskom O2 Universum, ktorý sa usktoční 11. mája, sa hlásia Tata Bojs s novým, hviezdne obsadeným videoklipom Holka z plakátu.

Toto je, myslím, suverénne najdlhšie pripravovaný videoklip Tata Bojs za celú našu existenciu. Je nutné priznať, že v tom svoje zohrala doba, rôzne peripetie s lokáciami, vyťaženosť hercov a herečiek, ale i štábu samotného. Režisér David Mencl prišiel ku mne do ateliéru s tým, že sa mu páči pesnička Holka z plakátu, a že by k nej chcel natočit video, už niekedy krátko po vydaní Jedna nula, to bol koniec roka 2020, komentuje Milan Cais vznik klipu, v ktorom si po boku Jany Kolesárovej a Jaroslava Plesla zahrali i členovia kapely.

Celkom sa nám zapáčila predstava opísať formou skratiek rôzne zložitosti a prepletenosti vzťahov na pracovisku, navyše v priamom prenose v hlavných večerných správach, ktoré moderuje spravodajská a zároveň manželská dvojica Kolesárová – Plesl. V našom príbehu sa postupne odkrýva určitá prehnilosť vzťahov na malom pľaci nejakej lokálnej televízie, ktorú sme hrdo pomenovali TBTV. Podobnosť s DVTV je čisto náhodná, dodáva spevák k námetu klipu, v ktorom môže pozorný divák rozpoznať niekoľko veľmi zaujímavých zaručených správ, ktorých autorom nie je nikto iný než Mardoša. Prial by som si, aby si klip každý pustil viackrát. Je tam množstvo skrytých odkazov a detailov – ako na grafických lištách, tak v niektorých scénach je doslova cítiť základný inštinkt, dodáva režisér David Mencl.