K osemdesiatke Karla Gotta chystá Supraphon dve špeciálne kolekcie

K nadchádzajúcemu významnému životnému jubileu najúspešnejšieho českého speváka populárnej hudby vydáva Supraphon hneď dve špeciálne kolekcie, mapujúce najobľúbenejšie piesne z priebehu šiestich dekád jeho oslnivej hudobnej kariéry. Pripravované výberovky vyjdú v dvoch kompletoch: Gott  80/ 80 – Největší hity 1964–2019 na 4CD a zároveň v exkluzívnom 15CD-boxe pod názvom Karel Gott Singly – 300 písní z let 1962–2019.

Vďaka jeho bohatej kariére podávajú oba hudobné komplety jasný dôkaz o tom, ako Karel Gott bol a stále je dôležitý pre českú hudobnú scénu. Hudobný darček pre všetkých priaznivcov Karla Gotta vyjde presne mesiac pred jeho osemdesiatkou, teda 14. júna 2019. Bude obsahovať tiež nový singel, dueto Karla Gotta s dcérou Charlotte Ellou. Spomínaná singlová novinka prináša prekvapivé spojenie Karla Gotta s hitmakerom Richardom Krajčom, ktorý je autorom novej piesne Srdce nehasnou.

Je to prvýkrát, kedy sa frontman skupiny Kryštof, Richard Krajčo, rozhodol napísať pieseň pre niekoho iného ako pre svoju úspešnú kapelu. Finálnu podobu piesne doladil s Petrom Harazinom zo skupiny Nebe. Vzniklo tak mimoriadne dueto pre Karla Gotta a jeho dcéru Charlotte Ellu. Bola to výzva. Nikdy som pre nikoho iného neskladal, a preto som sa dokonca aj trochu bál. Každá pieseň je pre mňa totiž taký malý klenot a ja som si hovoril, že Karel by si zaslúžil jeden taký vybrúsený. A o to sme sa s pokorou všetci pokúsili. Vznikla spoveď zrelého múdreho muža, otca, ktorý už, vie, čo sa chystá. Bol som rád, že sa Karlovi i Charlottke pesnička páčila, a verím, že sa zapáči aj fanúšikom. Zaspievali ju totiž nádherne a vložili do nej veľké emócie, opísal vznik pesničky Richard Krajčo.

Karel Gott k tomu dodáva: Po dvoch rozprávkových duetách s Charlottkou pre nás Richard Krajčo napísal prvú spoločnú pieseň, po akej som už dlhšiu dobu túžil. Nesie v sebe hĺbku a energiu rozpravy medzi otcom a jeho dospievajúcou dcérou. Richard úplne presne vystihol silu myšlienky odovzdať v piesni mojej dcére pohľad na životné situácie, ktoré ju môžu tiež postretnúť. Som hrdý na to, s akým nasadením a profesionalitou Charlottka pieseň naspievala.

Prekvapivá výsledná zvuková podoba nového duetu Srdce nehasnou vznikla pod producentským dohľadom Lukáša Chromka, ktorý pripravil aranžmán a oslovil excelentnú zostavu štúdiových hudobníkov: Lukáš Chromek (gitary a basa),  Richard Krajčo (akustická gitara), Roman Vícha (bicie), Jan Steinsdörfer (klávesy) a sláčikový Unique Quartet.