Zo Slovenska do Carnegie Hall

Vokálna formácia 4 Tenoři absolvuje toto leto špeciálne Hradozámecké turné po českých a slovenských nádvoriach. Na Slovensku sa na špičkový hudobný zážitok v ich podaní možno tešiť na hrade v Nitre (29. august), v Banskej Štiavnici (30. august) a na hrade Beckov (31. august). Speváci Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo sú vo fantastickej forme.

Zaspievame to najlepšie z našich dvoch albumov, ktoré získali Zlatú a Platinovú platňu. Predstavíme filmové a muzikálové skladby, hity Karla Svobodu z muzikálu Dracula alebo zo seriálu Cirkus Humberto. Nebude chýbať ani náš hit Mně sílu dáš alebo operná ária Nessun Dorma. Máme dokonca pripravené prekvapenie – spomienku na Mekyho Žbirku, ktorú zaspievame v slovenčine, prezradila muzikálová legenda Pavel Vítek.

Môžeme prezradiť, že nás vedenie newyorskej Carnegie Hall schválilo, aby sme v tejto známej sále zaspievali, a to 23. mája 2024 na samostatnom koncerte. Je to sen, o ktorom sme si ani nedovolili snívať a sme naozaj radi za túto úžasnú príležitosť. Okrem toho budeme nahrávať s Českým národným symfonickým orchestrom, ktorý v tomto roku získal Grammy. Takže máme mnoho medzinárodných plánov, teší sa sólista Opery Národného divadla v Prahe Michal Bragagnolo z prichádzajúcej budúcnosti.