Na želanie fanúšikov

Štefan Štec a jeho Fajta plní želanie fanúšikov. Vydáva obľúbenú koncertnú skladbu Žaľ. Do videoklipu si pozval baletného sólistu, priateľov a kamarátov. Keď sme na jar začali koncertovať a začali sme ju hrávať v tejto úprave, tak sme od ľudí dostávali mimoriadne veľkú spätnú väzbu, ako veľmi sa im skladba páči. Najmä jej atmosféra, stvorená na letné romantické chvíle, približuje pozadie novinky Štefan Štec.

Základom je skladba Šyrokoje bolotyšče, v úprave Dominika ManiakaŠtefana Šteca. Je to pieseň o nenaplnenej láske, ale rozhodne nie je s tragickým koncom, skôr naopak. V hlavnej úlohe klipu sa predstavuje sólista baletu Štátneho divadla Košice, Gennaro Sorbino. Spevák videoklip aj spolurežíroval.

To, že sme oslovili Gennara, zariadil sám život. Pár dní predtým ako sme začali rozmýšľať nad videopodobou skladby sme s mojou manželkou Dušanou boli na premiére baletného predstavenia v Košiciach, na diele Proces, kde v hlavnej úlohe účinkoval práve Gennaro. Ubehlo niekoľko dní, a v kaviarni, kde sme sedeli a rozmýšľali nad dramaturgiou, a tiež nad hlavnou postavou, práve v momente, keď Dušana nadhodila, že hodil by sa ti tam Gennaro, on išiel práve okolo, a zamieril si to rovno do kaviarne. Vôbec sme sa nepoznali, ale nezaváhal som ani na okamih. Oslovil som ho, a potom už slovo dalo slovo, a výsledok je na svete, uzatvára Štefan Štec.