Bystrík to dáva nahlas

Spevák a skladateľ Bystrík vydal po troch rokoch nový autorský album Chceš to nahlas so 14 novými piesňami. Nechýba na ňom ani hit Ako ťa mám rád či duet s Máriom Kuly Kollárom. Bystrík pokrstí album na špeciálnom koncerte v rodnej Trnave, ktorý sa vypredal v rekordnom čase. Pre fanúšikov pridal nový termín, 21. októbra. 

Nový album sme začali pripravovať pred vyše rokom. Mal som pripravených viac pesničiek a postupne počas nahrávania sme začali vyberať, ktoré by mohli prejsť sitom. Na albume sú rytmické a melodické skladby, aj pomalšie kúsky s vážnejšími textami na dlhé zimné podvečery. Na nových pesničkách sa dá vytancovať, vyskákať, zasmiať sa, zamyslieť sa, ale aj vyplakať, prezradil Bystrík.

S textami je vždy väčšia starosť. Nechcete sa po rokoch opakovať, ale zároveň chcete, aby ste boli hudobne aj textovo rozpoznateľní. Aby to bola taká vaša značka. Je vždy zaujímavé ako vašu hudbu vnímajú iní tvoriví ľudia, ako na ňu napasujú svoje myšlienky a nápady. Textami teda prispela Zuzka Smatanová, Vlado Krausz alebo aj naša banda. Dokonca sme pár textov urobili spoločne s mojim manažérom Robom Sedlákom, konštatuje väčšinový autor hudby.