Instinct z Chorvátska priviezli nový klip

Slovensko-česká kapela Instinct predstavila svoj nový videoklip Listujem v novinách, ktorý láka do malebného chorvátskeho mesta Rovinj a prináša radostnú a pozitívnu atmosféru.

Videoklip je dielom kapely Instinct, ktorá preniesla svoju hudobnú energiu a náladu do malebného prostredia chorvátskeho mestečka. Pláže a útulné uličky mesta poslúžili ako ideálne kulisy pre video podobu ich najnovšieho singla, k vzniku ktorej sa počas nahrávania pridali aj miestni obyvatelia, čím prispeli k jedinečnosti klipu. Text piesne napísal Jaroslav Strmý, rapovú časť dopísal Benjamín Matľák.

Pieseň Listujem v novinách je o bežných životných príbehoch, ale hlavne o láske, priateľstve a bezstarostnosti, ktorú cítime, keď sme spolu s tými, ktorých máme radi, povedal frontman kapely Instinct, Lukáš Ciho. Pieseň vznikla pôvodne u nášho gitaristu Mira pred dvoma rokmi. Postupne sme ju v rámci kapely vylepšovali, až sme sa rozhodli nahrať ju u producenta Randyho Gnepu. Výsledkom je pieseň, ktorú máme radi a sme radi, že sa o ňu môžeme podeliť s našimi fanúšikmi, dodal.

Som úprimne rád, že s každou novou skladbou sa stále niekam posúvame a skúšame nové veci, v tomto prípade konkrétne použitie rapu, ktorý som si donedávna v našej tvorbe nevedel predstaviť. O to viac ma tešia pozitívne reakcie našich fanúšikov. Zdá sa, že sa im tieto naše drobné drobné experimenty so zachovaním funkčného jadra nášho soundu páčia a bavia ich, dodal bubeník Ondřej Simon.

Gitarista kapely a skvelý fotograf Miro Maršík, si úplne prirodzene vzal na starosť aj natočenie videoklipu. Odkaz videa bol jasný od začiatku, zaujímavé však je, že na práci sa podieľala i umelá inteligencia.

Naším cieľom bolo zachytiť letnú a pozitívnu energiu, ktorú cítime, keď hráme túto pieseň na koncertoch, a preniesť ju do nahrávky aj videoklipu. Pri tvorbe scenára sme si pomohli aj umelou inteligenciou, ktorá nám navrhla pár nápadov na scény, ktoré by sa mohli v klipe objaviť, vysvetlil gitarista kapely Miro Maršík.

Chalanov okrem nového klipu možno vidieť i na letných koncertoch, ktoré neustále pribúdajú. V auguste sa zastavia v Modrom Kameni, Haliči, alebo v Štrbe, na konci septembra zas v Dubnici nad Váhom. Konkrétne termíny sú na ich internetovej stránke.