Čakačku na novinku Adama Ďuricu rozfúkal vietor

Adam Ďurica prichádza so svojou novou skladbou Vietor. Producentom novinky je Martin Ledvina, ktorý má na svojom konte množstvo úspešných spoluprác s umelcami, držiteľmi cien Anděl či Český slavík. Medzi nich patria David Stypka, Jelen, Mirai, Lenny, Aneta Langerová, Marek Ztracený či Lenka Dusilová.

S Adamom o sebe vieme už niekoľko rokov a asi sme len čakali na správnu konšteláciu k našej prvej spolupráci. Tá nastala tento rok v lete, keď sme sa pustili do piesne Vietor. V procese vzniku skladby ma fascinovala Adamova nespútaná muzikantská energia, cit pre detail a hlavne jeho fantastický hlas. Adam mal od začiatku veľmi presnú predstavu, ako má pieseň znieť a ja som nadšený, že sa mi jeho víziu podarilo pomôcť stvárniť. Ako čerešničku na torte vnímam soulové vokály mojej kamarátky, česko-bulharskej speváčky Stili, približuje Martin Ledvina.

Stili je umelkyňa s bulharskými koreňmi, známa svojim multitalentom ako speváčka, klaviristka, DJka, skladateľka. Jej klasické hudobné vzdelanie a zároveň bohaté skúsenosti s jazzom, soulom a rnb jej dávajú v hudbe veľký rozhľad. Stili je semifinalistkou The Voice Of Bulgaria 2021.

Názov novinky symbolicky prináša nový vietor aj do mojich spoluprác. Som veľmi rád, že som mohol opäť vyskúšať nového producenta, s ktorým som doposiaľ nič nenahral. Nemal som s ním žiadnu skúsenosť a musím povedať, že to bol ten najlepší ťah alebo teda najlepšie rozhodnutie, aké som mohol urobiť. Spolupráca s Martinom bola veľmi priateľská. Mám pocit, že sa len 2 kamaráti rozprávali o hudbe a popri tom vznikala pesnička a posúva ma to na nový level, alebo do nového zvuku. Je to citeľný posun a ja sa veľmi veľmi teším, teší sa zo spolupráce Adam Ďurica.

Okrem práce na novej skladbe sa Adam usilovne venuje prípravám na vianočné koncerty, ktoré sa uskutočnia 5. decembra v Košiciach7. decembvra v Bratislave. A jeden galakoncert ho čaká ešte 9. novembra vo Veľkej sále pražskej Lucerny.

Prípravy na vianočné koncerty už vrcholia, pretože jednak sa nám blíži termín a teraz je presne ten čas, kedy je na tom najviac práce, ale veľmi sa teším z toho, že to ide dobre, že moji hostia sa na to tešia tiež. Myslím si, že vytvoríme krásny a nezabudnuteľný hudobný zážitok pre tých, ktorí tam prídu. Verím, že ich bude čo najviac, ja osobne sa na to veľmi teším a bude to niečo, čo som doteraz ešte mojim fanúšikom na pódiách neponúkol. Takže niečo nové aj pre mňa, aj pre nich, poodkryl rúško tajomstva svojho vianočného darčeka spevák. Hosťami koncertov budú Peter Bič Project, Zuzana Smatanová, Emma Drobná a tiež barytonista Aleš Jenis.