Captain Jack velí ženskej armáde

Jeden z najúspešnejších tanečných projektov 90. rokov – Captain Jack, je späť a s novým klipom. Najnovší comebackový singel ho vracia do materského prostredia. Je to totiž prerábka slávneho hitu skupiny Status Quo z 80. rokov In The Army Now, ktorý vyprodukovali bratia Bollandovci, stojaci aj za najväčšími hitmi legendárneho rakúskeho speváka Falca.

V najnovšom klipe In The Army Now dostal Captain Jack na povel družstvo 15 vojenských nováčikov tvorené výlučne krajšou polovicou ľudstva. Na Slovensku sa objavil v júli na Cibula Feste v Holíči a neplánovane aj na záhoráckej svadbe.

Captain Jack je jedným zo symbolov úspešnej európskej dancefloorovej vlny 90. rokov, ktorá opakovane dokazuje svoju mimoriadnu obľúbenosť. Nepochybujem, že sa na Slovensko ešte vráti, keďže reakcie slovenského publika na jeho vystúpenie i jeho bezprostrednosť boli viac ako skvelé, povedal Michal Slončík z agentúry Urbano Artist Booking.

Projekt vymyslel nemecký producent Udo Niebergall ako jedinečný mix tanečných a pochodovo-vojenských rytmov. Dôležitý bol aj image a názov, ktorý ho bezpečne odlíšil od konkurencie. Captain Jack v rôznych variáciách uniformy, ale zásadne v červenej vojenskej čapici.

Ideálneho protagonistu do tohto modelu našiel v osobe Frankyho Gee, ktorý istý čas slúžil v jednotkách americkej armády umiestnených v Nemecku, kde po skončení služby aj ostal. Captain Jack sa stal jedným z fenoménov európskeho danceflooru 90. rokov, na jeho konte je takmer 20 zlatých a platinových platní a viac ako 40 miliónov predaných nosičov a downloadov.

Po smrti Frankyho Gee v roku 2005 trvalo tri roky kým sa našiel nový nositeľ slávnej značky. Stal sa ním Bruce Lacy, po ktorého boku sa vystriedalo postupne viacero vokalistiek. V súčasnosti ňou je Michelle Stanley.