Alan Murín avizuje debutový album

Slovenský spevák, textár a producent Alan Murin vydal jeden z najemotívnejších singlov tohtoročného leta. Novinku Prepáč napísal v priebehu jediného dňa. Aj s odstupom času od nahrávania ju vníma ako emočnú terapiu po rozchode s partnerkou.

Vedel som, že sa potrebujem mentálne vyfiltrovať. Mal som extrémnu chuť urobiť pesničku. Chcel som spraviť skladbu na prvý inštrumentálny podklad, ktorý nájdem online, hovorí spevák. Táto forma osobnej očisty je citeľná aj v samotnej piesni. V jednotlivých slohách sa pocity odkrývajú podľa spevákových slov ako vrstvy cibule. Emócia na konci skladby je oproti začiatku oveľa viac vyrovnaná. Tvorba bola veľmi spontánna a prirodzená, dodal Alan Murin.

Vizuálne zobrazenie novinky Prepáč potvrdzuje, že ide o osobnú výpoveď. Diváci majú možnosť vidieť a precítiť spevákove rozchodové emócie od žiaľu, cez zlosť až po samotné vyrovnanie sa so situáciou.

22. septembra vydá Alan Murin svoj debutový album s názvom Trueself. Ten bude obsahovať viaceré spolupráce, ktoré doteraz nevyhľadával alebo si ich šetril práve pre túto príležitosť. Tento album je odrazom toho, čo je pre mňa v hudbe dôležité. Každá skladba má špecifický emočný náboj a svoje poslanie. V každej je niečo, čo som zažil aj ja, dodal.