Maduar opäť prekvapuje

Ak na hudobnej scéne dokáže niekto naozaj vždy prekvapiť, sú to bratia Matyinkovci so svojou formáciou Maduar. Pre svojich poslucháčov pripravili prekvapenie v podobe pomalej verzie hádam najkultovejšieho tanečného hitu v Československu, pesničky Do It.

Počas uplynulých 28 rokov, čo spievame Do It na našich koncertoch by nás nikdy nenapadlo, že by mohol znieť fantasticky aj v pomalom prevedení. Bola to pre nás diskotéková klasika, ktorá vždy rozprúdila ľudí na tanečnom parkete. Na jesennom sústredení s našim koncertným teamom na Plejsoch v Krompachoch sme však pri nácviku s kapelou zažili výnimočný hudobný moment. Náš klavirista Laci Znám začal počas krátkej prestávky hrať nádherný motív na tému Do It, do ktorého sme sa postupne pridali s našim rapom a následne sme prešli k refrénu. Bolo to neuveriteľne silné a emotívne. Doteraz si pamätáme, ako zostalo v sále na niekoľko sekúnd úplne ticho, kým sme vôbec spracovali čaro toho okamihu. Boli sme doslova šokovaní z toho, že Do It môže mať v sebe toľko romantiky a doteraz nepoznanej energie, zhodujú sa bratia.

Okamžite prišlo rozhodnutie zaradiť túto verziu do koncertného repertoáru, ale netrvalo dlho a súrodenci spolu s kapelou nahrali aj štúdiovú verziu, ku ktorej tiež natočili videoklip. A je mimoriadne symbolické, že nahrávka aj klip vznikli v Košiciach, rovnako ako pôvodná verzia Do It v roku 1994.

Veľmi sme si to s chalanmi z kapely užili. Hlavne natáčanie klipu v nádherných priestoroch Východoslovenskej galérie bolo mimoriadnym zážitkom, pretože tie svojou veľkoleposťou dokonale doplnili atmosféru skladby a celý videoklip tak dostal nielen romantický, ale aj nostalgický nádych. A práve nostalgia nás priviedla k tomu, aby sme sa doslova prehrabali v našich archívoch a obrazovo zmapovali našu históriu od úplných začiatkov až po súčasnosť. Bolo to ako cestovanie v čase, vďaka ktorému sme si mohli pripomenúť naše prvé rozhovory, koncerty, či úspechy a vidieť, ako sa menila nielen naša kapela, ale aj my dvaja, prezradili Ladislav a Juraj z Maduaru.