Carmel Paradise je čoraz odvážnejšia

Nový singel Carmel Paradise Heartbreaker je nabitý energiou a alarmujúcim posolstvom. Svoju novinku speváčka označuje ako varovný signál, ktorý prichádza v sprievode jemných elektronických beatov so silným vplyvom hip-hopu a melodického dropu.

Fanúšikovská základňa Carmel Paradise, ktorá postupne rastie zo singla na singel, je už zvyknutá, že z pera tejto mladej umelkyne vychádzajú striktne iba texty, ktoré chcú poslucháčovi odovzdať skutočne hodnotné posolstvá. Na margo odkazu svojej najnovšej skladby Carmel uviedla: Heartbreaker hovorí, že môžem byť milá, sladká a milujúca, no ak so mnou zaobchádzaš zle, som dostatočne silná postarať sa o seba sama.

Ako dodáva, rada by upozornila na stereotyp, že ženy sú často vnímané ako jedno-dimenzionálne bytosti, že môžu byť buď len jemné a krehké alebo iba silné. Opak je, však pravdou. Ženy sú oveľa komplexnejšie a môžeme byť aj plné protikladov. Vieme byť jemné i silné, milujúce i pomstychtivé. Takže tento song je tak trochu varovanie: nemýľ si moju milotu so slabosťou, pretože ak ju skúsiš zneužiť, prídem si po teba, vysvetľuje Carmel.

Videoklip k novinke Heartbreaker režíroval Martin Miko, ktorý pracoval s Carmel aj na jej predošlom klipe Smoke Break a tiež Ride – jej featuringu s rapperom D-Flyom. Videoklip Heartbreaker je zmesou príbehov žien, s ktorými bolo v ich vzťahoch zle zaobchádzané. Carmel, ktorá v textoch svojich skladieb často píše o toxických vzťahoch, hovorí: Ženy znášajú veľmi veľa a podľa štatistík sú často podceňované. Najšťastnejšie skupiny ľudí na svete sú podľa prieskumov ženatí muži a slobodné ženy. Týmto videoklipom som chcela povedať, že ženy si naozaj zaslúžia viac a nemusia znášať zneužívanie.

O hudbu i text k novinke Heartbreaker sa Carmel už tradične postarala sama. Do producentského kresla si sadol tvorivý tandem z USA (z Nashville, Tennessee) Sal OliveriKrysten S. Caudle. Silný odkaz, ktorý nesie Carmelina novinka, je podčiarknutý jej typickými výraznými vokálmi, ktoré prichádzajú v perfektnej kombinácii s veľkým refrénom a jemnými melodickými linkami. Spolu so zvládnutou technickou stránkou spevu a signifikantným zvukom spoza Veľkej mláky Heartbreaker dokazuje, že Carmel Paradise nie je a nebude tuctovým zjavom na hudobnej scéne.