Slipknot prvýkrát zavítajú na Slovensko

Americká nu-metalová skupina Slipknot oslavuje úspech posledného albumu turné po Európe. S priaznivcami tvrdej muziky zároveň oslávi aj 25. výročie pôsobenia na hudobnej scéne. Dych berúcu šou ponúknu v Bratislave už koncom júla tohto roka.

Po návrate na prvú priečku oficiálnej UK Albums Chart s ich ospevovaným šiestym štúdiovým albumom We Are Not Your Kind, vyrazila kapela na turné naprieč Európou. Pilotný koncert odštartovali v januári v írskom Dubline. Hneď prvé zábery z koncertu napovedajú, že pôjde o prepracovanú, nielen hudobnú nálož. Unikátnu pódiovú scénu umocní zážitok z kvalitnej tvrdej muziky, ale tiež povestné masky, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou vystúpení amerických megahviezd. V Bratislave tak bude 29. júla 2020 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu horúco zrejme nielen kvôli počasiu, ale i nadupanej šou.

Frontman skupiny Corey Taylor prezradil: Je to skvelý pocit ísť opäť na také rozsiahle turné po Európe a Británii. Bez ohľadu na to, koľkokrát sem prídeme, vždy cítime, že to nie je dosť, a ani nehráme vo všetkých mestách, v ktorých chceme. No jedna vec je istá: publikum je vždy jedným z najlepších na svete.

Rovnako ako dobýjajú vrcholové priečky v Británii, stali sa kultúrnym fenoménom a kapelou, ktorá debutovala na prvých priečkach v USA, Austrálii, Kanade, Japonsku, Írsku, Belgicku a Fínsku, ale zarezonovala aj tretími miestami v Nemecku, Francúzsku, Nórsku, Taliansku, Holandsku a Novom Zélande. Recenzie albumu We Are Not Your Kind sa objavili naprieč širokým mediálnym spektrom, posilňujúc inováciu a kreatívnu víziu kapely z Iowy, do oslavy ich dvadsaťročnej existencie.

We Are Not Your Kind dominuje piesňami Solway Firth, Birth Of The Cruel a hlavným singlom Unsainted. Všetky tri oficiálne videoklipy vzišli z réžie M. Shawn Crahana.