Čas rany zahojí

Najpopulárnejšia česká skupina Mirai sa spojila so slovenským raperom Majkom Spiritom. Výsledkom je nová pieseň Čas rány zahojí, ktorá je ďalšou ochutnávkou pripravovaného albumu. Piesne z novej štúdiovky, ktorá vychádza už 12. apríla, predstavia miláčikovia publika a držitelia strieborného Českého Slávika na svojom druhom sLOVEnskom turné, ktoré odštartovalo 23. marca v Bratislave.

Čas je hlavný motív veľkej časti nového albumu. Oslavujeme s kapelou desiate výročie, ja som mal nedávno 30 rokov a aj keď to nebolo v pláne, asi mi to leží na srdci. To, ako všetko rýchlo uteká, a že veľa vecí čas nejako záhadne vyrieši, aj keď tomu nemusíme ísť nutne naproti. Je to také prichádzanie k večným pravdám, ktoré sú tak moc klišé, že už im nedávate váhu, ale niečo málo si odžijete a dáte vesmíru za pravdu, približuje Mirai Navrátil tému nového singlu a čiastočne aj celého albumu.

S Majkom Sppiritom sa poznáme už roky. A päť rokov si posielame demonahrávky a sľubujeme si, že dáme spoločnú vec, ale až teraz sa to stalo. Majk bol pri nahrávaní super profík. Prišiel, dal pár tejkov a nebolo čo riešiť, približuje Mirai Navrátil exkluzívnu spoluprácu na novom singli.

Myslím si, že na albume sú silné songy. Napísal som ich asi 40 a na albume skončí len 11. Mám pocit, že je z albumu cítiť sloboda a nie tlak na úspech a čísla. Kapela, ktorá tu je 10 rokov a splnila si po ceste mnoho snov, už robí hudbu hlavne preto, že ju to napĺňa a baví sa tým, dopĺňa Mirai Navrátil informácie k s napätím očakávanej novinke.

Nora Krchňáková / NK Factory