Céline Dion sa po 12 rokoch vracia koncertovať k susedom do Prahy

Kanadská speváčka Céline Dion rozšírila aktuálne turné Courage World Tour o niekoľko desiatok európskych koncertov. Prvá z celkovo tridsiatich troch európskych zastávok bude 21. mája 2020 v Prahe, kam sa popová superstar vráti po dlhých 12 rokoch. Aktuálne svetové turné sa koná pri príležitosti vydania nového albumu Courage. S mimoriadnym napätím a veľkým očakávaniami nahrávka vychádza 15. novembra.

Ako lastovičku avizujúcu nový album speváčka zverejnila pred pár dňami hneď tri nové piesne Imperfections, Lying Down a Courage. Tie odhaľujú podobu prvého anglicky spievaného albumu vydaného po šiestich rokoch, ktorý sľubuje eklektický mix baladických piesní a ostrejších popových hitov.

Kanadská speváčka, ktorá zbiera ocenenia už od svojich osemnástich rokov, predala za svojou doteraz 35 rokov trvajúcu kariéru takmer 250 miliónov hudobných nosičov. Bola ocenená piatimi cenami Grammy, dvoma Oscarmi, a už v roku 2004 bola ocenená cenou Diamond Award ako najpredávanejšia speváčka všetkých čias. V roku 2016 potom Céline Dion získala ocenenie Icon Award za celoživotný prínos organizácií Billboard Music Awards.

Pražský koncert ponúkne ako najznámejšie piesne, medzi ktoré patrí okrem iného aj titulná pieseň k filmu Titanic My Heart Will Go On, Im Alive alebo osobitá verzia piesne All By Myself, tak i nové piesne z pripravovaného albumu, ktorý fanúšikov prenesú od svetoznámych hitov späť do prostredia súčasného popového sveta.

Vstupenky na výnimočný koncert sú k dispozícii v sieti Tictekportal. Usporiadateľmi koncertu sú Concerts West, AEG Production a Bestsport.