David Deyl ospieval Vianoce s Kristínou

David Deyl pripravil pre svojich fanúšikov vianočné prekvapenie v podobe medzinárodného duetu Vánoční přání, ktorý napísal a naspieval so slovenskou speváčkou Kristínou.

Inšpiráciou pri písaní tejto piesne mi bolo moje detstvo, ktoré sa odohrávalo v československom prostredí. Takže preto je to duet češtiny a krásnej slovenčiny, ktorá ma osobne vždy ihneď prepne do detských rokov. Verím, že to budú rovnako cítiť aj ďalší milovníci Vianoc. Mal som veľkú radosť, keď Kristína s natáčaním súhlasila, a to bol zrejme kľúčový moment, aby sa mi splnilo prianie a zároveň som dostal prvý tohtoročný darček, zveruje sa David Deyl.

Mojim snom bolo nadviazať na hit Svatý čas. Chcel som napísať svižnú energickú pieseň, ktorá ale nebude iba páčivou melódiou, ale bude mať tradičný základ. Najväčšou výzvou bol angažmán Symfonického orchestra Českého rozhlasu. Spolupráca s takýmto telesom je zakaždým niečím mimoriadnym. Svojím prístupom a profesionalitou veľmi pomohol David Solař, ktorý celú pieseň pre orchester zaranžoval, dodáva spevák k piesni, ktorú otextoval Tomáš Roreček.