Český objav roka, skupina Mirai, prichádza so singlom Anděl

Jedna z najpopulárnejších mladých kapiel súčasnej českej scény Mirai posiela do sveta ďalší singel a videoklip z debutového albumu Konnichiwa. Anděl patrí medzi najsilnejšie skladby na platni a rovnako tak sa jej dostalo veľmi emotívneho filmového spracovania. Mirai pred pár dňami prevzali cenu Český slávik v kategórii Objav roka a ich pieseň Když nemůžeš, tak přidej bola ocenená hneď dvakrát. Konkrétne v kategóriách Najstreamovanejšia česká skladba a Najobľúbenejšia pieseň poslucháčov Rádia Impuls.

Anděl je pre nás najintímnejšou skladbou z albumu. Obsahovo je to trochu úvaha o pominuteľnosti života, ktorá až mrazivo korešponduje s tým, čím sme sa museli v živote prebiť. Touto skladbou by sme radi vyjadrili pokoru a vďaku, komentuje jej autor Mirai Navrátil, ktorý na skladbe spolupracoval s celou kapelou a producentom Martinom Ledvinom.

Nakrúcanie videoklipu pod taktovkou Ondřeja Urbanca, ktorý stojí i za predošlými klipmi Divadlo a Pojď, zapomenem, prebiehalo vo Frýdku-Místku od západu slnka do mrazivého svitania. Pre kapelu to bola prvá skúsenosť s nocovkou, ktorá však vraj mala svoje čaro. Bolo to jedno z najnáročnejších nakrúcaní, či už po realizačnej alebo po kreatívnej stránke. Keďže sa jednalo o citlivú tému, klip bol pre kapelu istou formou rozlúčky so zosnulou ženou bubeníka Šimona Bílého, chceli sme poňať námet vkusne a bez pátosu, čo sa nám, dúfam, podarilo, hovorí ku klipu jeho režisér.