Chris Corner predstavil videoklip k singlu Mile Deep Hollow

Neprehliadnuteľný, signifikantný a žánrovo takmer nezaškatuľkovateľný hudobník Chris Corner a.k.a. IAMX si v posledných rokoch prešiel ťažkými depresiami, vstal z úplného dna a absolvoval vnútorné znovuzrodenie. Poetickým portrétom tejto cesty je jeho najnovší singel a videoklip Mile Deep Hollow. Sláčiky v skladbe melancholicky víria v slučkách, zlučujú sa s chladnou elektronikou a sú sprevádzané typickým Cornerovým výkonom, ktorý ako vždy sťahuje žalúdok – je to azda jedna z jeho najsilnejších a najosobnejších výpovedí.

Silu Chrisovej hudby neprehliadli ani tvorcovia televíznej série ABC TV – How To Get Away With Murder, ktorí skladbu odpremierovali už dávnejšie v tomto roku už ako 15tu pieseň IAMX-a vo svojom blockbusteri. Singel odhaľuje hĺbku a veľkosť ríše mentálneho zdravia a opisuje Cornerovu vlastnú skúsenosť s prekonaním temnoty a beznádeje. On sám skladbu opisuje ako ódu na svojich fanúšikov a poďakovanie za to, že verne sledujú každý jeho počin.

Videoklip Mile Deep Hollow je teatrálnou, tajomnou a vizuálne bohatou výpravou do vnútorných hlbín IAMX, ktorá je videoportrétom pomalej a liečivej smrti Chrisovho ega.

Corner chytá druhý dych, vracia sa s prívalom novej energie a znovu slobodný zhadzuje prostredníctvom svojej hudby okovy, ktoré musel dlho niesť. Znovuzrodený a opäť živý v novom svetle nachádza nový zmysel sám v sebe i vo svete naokolo. Singel Mile Deep Hollow vychádza v siedmich verziách.

Vydanie singla sprevádza premiéra oficiálneho videoklipu, ktorý režíroval sám Chris Corner a nakrúcal ho vo svojom rodnom meste Pioneertown v Kalifornii. Vizuálne umelecké dielo balansujúce medzi živým vystúpením a hudobným klipom je Cornerovou tajuplnou cestou a symbolickým objavovaním hĺbky transformácie a liečby psychiky. Posolstvo songu je stvárnené ultra pomalým pohybom a Chrisovým vystúpením s pointou v záverečnej scéne, kde prelomí sklenú stenu.

Transformácia je vo svojom základe chaos, ale zároveň môže byť aj nadzmyslovou a teatrálnou katarziou. Projektom Mile Deep Hollow IAMX skúma komplexnosť tejto premeny prostredníctvom zvuku a vizuálneho umenia spoločne so svojimi divokými fanúšikmi. Tí ho môžu naživo vidieť už čoskoro v rámci Mile Deep Hollow Tour 2019 v Európe i Severnej Amerike. Vybrané koncerty turné prinesú špeciálne diskusné panely, počas ktorých budú môcť fanúšikovia hovoriť priamo s Chrisom  Cornerom a klásť mu otázky. Cieľom diskusií je zvýšiť povedomie o mentálnom zdraví a IAMX ich prináša v spolupráci s nadáciou YouRock Foundation. V rámci turné Mile Deep Hollow Tour 2019 vznikne tiež dokumentárny film.

Na Slovensku sa multitalentovaný britský spevák, skladateľ, producent a multi-inštrumentalista  naposledy predstavil so svojou koncertnou šou k albumu Metanoia v roku 2016. V bratislavskom Ateliéri Babylon vystúpi v rámci Mile Deep Hollow Tour 2019 v nedeľu 10. februára 2019.