Čechomor a Arzén majú Dievčatko

Unikátne spojenie dvoch hudobných skupín prinieslo očakávané ovocie v podobné novej pesničky Dievčatko, ktorú nahrali slovenská kapela Arzén a česká stálica Čechomor. K piesni nakrútili aj jedinečný klip, ktorý vznikal vyše dva roky na najkrajších miestach Slovenska.

Myslel som si, že text je ľudový. Ale mýlil som sa. Text napísal František Mucha, tak som ho poprosil, či ho môžem použiť, a dostal som zvolenie. Pieseň je nahratá na našom ostatnom albume Teraz nám vyhráva, ešte bez kapely Čechomor. CD sme počas roka 2018 vypredali, tak vznikol nápad ísť do reedície a zakomponovať aj Čechomor. Poslali sme všetky piesne do Prahy a oni si vybrali pieseň Dievčatko. Karel Holas nahral 5-strunové husle, vokály, Franta Černý naspieval druhú slohu, nahral mandolínu a naspievali spoločne vokály a dohrali perkusie, vysvetľuje spevák a líder Arzénu Jaro Gažo.

Celá spolupráca prebiehala na diaľku, Čechomor nahral a naspieval skladbu u seba v štúdiu a potom sa všetko dotiahlo do konca v slovenskom štúdiu.

Osloviť Čechomor na spoluprácu bola riadna odvaha, ale sú to naozaj skvelí muzikanti a hlavne skvelí ľudia. Ale boli sme presvedčení, že pieseň Dievčatko je dobrá. Hudobný vstup Karla Holasa a Frantu Černého dodali skladbe nový rozmer, teší sa Jaro Gažo.

Inšpiráciou ku klipu mi bola slovenská krajina a folklór. Od malička som k nemu mala vzťah. Mama spieva a tak som s ňou často chodila na skúšky alebo na vystúpenia. Keďže vízie zreli dlhšie, snímky vznikali v časovom rozpätí rokov 2016 až 2018 v okolí Tatranskej Štrby, pri vodopáde Skok, v Šútove a vo Východnej. Zábery zo všetkých miest sa však v konečnom videu nenachádzajú. Za pochodu som sa učila nové veci, menila som techniku, ale myšlienka a atmosféra zostala rovnaká. S hlavnou postavou – dievčatkom sme zažili veľa humorných situácii. Väčšinou bola zima a prostredie, v ktorom som chcela točiť, nebolo najbližšie k autu. Keď sme nakrúcali pri Skoku bolo krásne počasie, ideálny čas na túru. Hlavná postava si to celé vyšliapala v kroji a ľudia okolo sa len nechápavo prizerali, s úsmevom hovorí autorka videoklipu k piesni Dievčatko Coco Loreth.

Skupiny ArzénČechomor si zahrajú na spoločnom turné, kde pieseň Dievčatko bezpochyby zaznie aj s ďalšími hitmi oboch kapiel. Koncertné zastávky majú kapely naplánované v týchto mestách:
01.03. Bratislava
08.03. Ružomberok
09.03. Žilina
15.03. Trenčín
16.03. Nové Zámky