SK Radio – Slovenské online rádiá

Cestujete a chcete počúvať slovenské rozhlasové stanice? V rámci tejto recenzie predstavujeme jednoduchú aplikáciu SK Radio, s ktorou budete mať najobľúbenejšie rádiá vždy so sebou. Zadarmo!

Rýchla a prehľadná
Aplikácia je na prvý pohľad veľmi intuitívna. Po spustení budete privítaní obrazovkou na ktorej sa nachádzajú všetky hlavné ovládacie prvky. Na ľavej strane nájdete panel so všetkými rádiami a možnosťou vyhľadávať podľa mena.

Rádio zapnete aj vypnete tým istým tlačidlom umiestneným v strede obrazovky – prehrávanie začína takmer okamžite. Prechod medzi stanicami je naozaj veľmi rýchly a jednoduchý. Pokiaľ máte pomalšie pripojenie k internetu alebo šetríte dáta, môžete si zvoliť z dvoch kvalít prehrávania. Vaše obľúbené rádiá si môžete označiť pre rýchlejší prístup v budúcnosti – nájdete ich vždy v ľavom paneli úplne hore.

Rádio budík
Jednou z najzaujímavejších funkcií tejto aplikácie je budík. Pokiaľ Vás nudí stereotypné prebúdzanie rovnakým tónom každé ráno, môžete sa s využitím aplikácie SK Radio zobúdzať každé ráno pomocou Vášho obľúbeného online rádia. Stačí vybrať stanicu a čas, kedy sa má budík spustiť. Jednoduché, rýchle, efektívne. Samozrejmosťou je použitie predvoleného alarmu zariadenia v prípade straty internetového pripojenia.

Časovač vypnutia
Existujú ľudia, ktorí pri rádiu vstávajú, no sú tu aj tí, ktorí pri ňom radi zaspávajú. Pre nich je tu funkcia časovača. Stačí, ak nastavíte počet minút, kedy sa má rádio automaticky vypnúť.

Chromecast
Aplikácia taktiež podpoduje prehrávanie rádií cez službu Google Cast – rádiá teda môžete počúvať aj na ľubovoľnom zariadení (televízia, monitor, reproduktory) podporujúcom túto službu.

Ďalšie funkcie
Appka SK Radio disponuje aj rôznymi ďalšími užitočnými funkciami – od počúvania vlastných streamov cez widget až po zmenu pozadia aplikácie. Vývojári neustále pridávajú nové funkcie.

Dostupnosť
Aplikácia SK Radio je vyvinutá pre operačné systémy Android, je prístupná na Google Play Store. Aplikácia má viac ako 100 000 stiahnutí a s hodnotením 4,8 / 5 je nepochybne najobľúbenejšia vo svojej kategórii.

Záver
Aplikácia SK Radio sa na nič nehrá. Neposkytuje žiadne zbytočné funkcie a robí presne to, na čo bola vytvorená. A robí to naozaj dobre. Spustenie rádia, nastavenie obľúbených rádií alebo zapnutie budíka je veľmi jednoduché a praktické. Prajeme Vám príjemné počúvanie a veríme, že sa Vám appka bude páčiť tak, ako nám.