Cigánski diabli pokorili Prekliatie

Vanessa Šarköziová

Nový slovenský muzikál z dielne autorskej dvojice Ernest Šarközi – Jaroslav Moravčík bude mať premiéru 22. októbra 2017 na Novej scéne v Bratislave. Neobvyklú podobu vďaka autorskej dvojici dostane muzikál Prekliatie. Obaja celkom prirodzene so sebou na scénu priniesli aj umelecké súbory, ktorých sú súčasťou.

Ernest Šarközi je cimbalistom Cigánskych diablov, jedinečného hudobného súboru, ktorý má za 10 rokov svojej existencie na konte stovky vystúpení na piatich kontinentoch, zlaté a platinové platne a množstvo iných ocenení. Popredný slovenský choreograf a režisér Jaroslav Moravčík prichádza s vlastným tanečným súborom Atašé, unikátnym telesom tvoreným špičkovými slovenskými tanečníkmi, ktorí vynikajú dynamikou a univerzálnosťou tanečného prejavu.

Prekliatie je muzikálom v podobe hudobno-tanečnej feérie, ktorej nosnými piliermi sú spev, tanec, ale hlavne emóciami a virtuozitou nabitá hudba v bravúrnej interpretácii Cigánskych diablov. Nosná myšlienka príbehu spočíva v nekonečnom súboji dobra a zla, čierneho a bieleho, lásky a nenávisti, života a smrti. Bude to pastva pre uši, ale aj oči, čomu napomáhajú kostýmy, scénografia, svetelné, zvukové a jazykové efekty, aké si súčasné publikum už prirodzenie žiada.

Vo svojej prvej veľkej úlohe sa predstaví 17-ročná Vanessa Šarköziová, ktorá o pripravovanom predstavení povedala: To prekliatie som ja. Bude to plné temperamentu, preklínania, cigánskej kultúry a ukáže sa tam úplne všetko. Ďalšími sólistami budú Katarína Ivanková a Karol Csino.