Čo má prísť, to príde

Má svetové meno, ale pochádza z čarokrásnej Levoče na východe Slovenska. Od mala sa zaujímal o hudbu, najmä o tú svetovú. Očarili ho žánre od produkčne vyšperkovaného popu, cez r´n´b, až po afrobeat. A sníval svoj sen, sen o profesionálnom spevákovi. Deyonovi Elroyovi sa v 26-rokoch jeho sen začína plniť.

Túžil som hudbu robiť tak silno, že som sa ako 15-ročný prihlásil do súťaže Česko-Slovenská SuperStar. Síce som neuspel, ale zároveň som si od poroty nevypočul žiadnu kritiku, skôr naopak, spomína Deyon Elroy na svoje spevácke začiatky. Z dobre mienených rád od poroty, ktorá mu radila, aby popracoval na technike narábania s hlasom sa poučil a zobral si ich k srdcu. Na hudbu nezanevrel, práve naopak.

Od prvej skúsenosti v komerčnej súťaži začal na sebe naplno pracovať, pretože chcel v hudbe niečo dokázať. Popri hudobnému napredovaniu úspešne ukončil strednú školu v odbore marketing a pracoval v niekoľkých obchodných reťazcoch a fabrikách, no záujem o hudbu neustal.

Pred troma rokmi sa rozhodol k ráznemu kroku, zbalil si kufre a odcestoval do zahraničia. Možno ho tam v prvom rade ťahala vízia lepšieho života, no zároveň tiež väčšie šance k naplneniu svoje lásky k hudbe. Aj keď si veľmi dobre uvedomoval, že to vôbec nebude jednoduché a takých spevákov ako on, je vo svete viac než dosť a každý z nich striehne na svoju príležitosť.

Vôbec to nebolo jednoduché, začínal som ako umývač riadu v reštaurácii, predavač vo fastfoode, až som si nakoniec našiel prácu v obchodnom centre, spomína Deyon na začiatky v zahraničí. Práve v obchodnom centre zaujal manažéra jedného z obchodov, ktorý z neho urobil supervisora. Pre mladého chlapca zo Slovenska to bol veľký pokrok. On sa však nesťažuje na nič z toho, čo tam zažil. Práve naopak, teší sa z toho, že sa v rámci každej práce zdokonalil v angličtine.

Uvedomoval si však, že plameň nadšenia z hudby v ňom stále horí a tak sa rozhodol konať. Uvedomil som si, že ak chcem v hudbe niečo dosiahnuť, musím sa prebudiť zo spánku a niečo preto urobiť, spomína. Sám si našiel producenta, sám objavil nahrávacie štúdio, v ktorom mohol nahrať prvé skladby. Zatiaľ štyri.

V tej prvej spieva o tom, že si človek musí vážiť samého seba, za každých okolností, že sa nesmie hanbiť za farbu svojej pleti. V aktuálnej, horúcej novinke spieva o tom, že všetko má svoj čas a netreba sa vzdávať, že všetko čo má prísť príde, pričom možno vychádza z vlastných životných skúseností, ktoré mu už niekoľkokrát ukázali, že sny sa naozaj plnia.

Pavol Božík