Čo ťa nezabije, ťa nie vždy aj posilní

Karin Ann predstavuje nový singel for a moment. Baladická skladba zaujme nielen chytľavým atmosférickým zvukom, ale aj spoločensky uvedomelým posolstvom, ktoré už neodmysliteľne patria k tvorbe tejto neprehliadnuteľnej slovenskej speváčky.

Karin pri písaní piesne inšpiroval citát čo ťa nezabije, to ťa posilní, respektíve uvedomenie si, že má naň iný názor, než väčšina ľudí. Aj keď to, čím si prechádzate, vás robí tým, kým ste, nie vždy vás to posilní. Niekedy vám to spôsobí traumu alebo problémy, ktoré potom musíte prekonať, a ktoré môžu ovplyvniť váš život. A ľudia očakávajú, že z toho nebudete smutní alebo nahnevaní, uvažuje. Písanie novej piesne bolo pre ňu údajne zároveň istou formou terapie. Je to o prijatí zlých vecí, ktorými ste si prešli, je to o prijatí toho, že liečenie vyžaduje čas, a že je v poriadku necítiť sa dobre. Ide o to prijať všetko, čo sa stalo, a podniknúť vedomé kroky k uzdraveniu, dodáva.

V tejto súvislosti podobne vníma aj slovné spojenie čas lieči. Podľa toho by ste mali zabudnúť na to, ako zlé boli veci, ktorými ste si prešli. Ani to vás však magicky neuzdraví, pokiaľ neurobíte vedomé kroky k uzdraveniu, vysvetľuje svoje myšlienky, ktoré zhudobnila v najnovšom singli.