Cohenovská melanchólia sedí Martinovi Chodúrovi ako uliata

Umelecké hľadanie zaviedlo speváka a hudobníka Martina Chodúra tento raz na Slovensko. Pozoruhodný audiovizuálny projekt Story si nielen svojim tohtoročným vinylovým albumom Doteraz, s účasťou osobností ako Pavol Hammel, Peter Lipa, Milan Kňažko, či Zuzana Homolová, vyslúžil vrelé prijatie u domácej, ale aj českej kritiky, ale zaujal i sympatického speváka. Výsledkom je sugestívna skladba Mění se čas.

V Story sa nachádzam v permanentnom hľadaní kvalitných vokalistov, ktorí dokážu odovzdať publiku zamýšľanú ideu. Martina som si vytypoval už skôr. Je to jeden z mála laureátov speváckych súťaží, ktorí by sa stopercentne presadili aj bez nich, a ktorí sú rešpektovaní aj kritikou. Obdivujem jeho techniku spevu, v tomto ohľade by som mu na Slovensku ťažko hľadal rovného. Navyše, aspoň dvadsať rokov sa mi nestalo, aby som sa s niekým zhodol na prakticky všetkých hudobných obľúbencoch. To ma iba utvrdilo, že naša spolupráca je dobrý nápad, hovorí líder projektu, skladateľ a basgitarista Marian Zima.

Spolupráca s Marianom ma veľmi teší a napĺňa. Som veľmi rád, že sa môžem v tejto piesni ukázať v mierne odlišnom svetle. Je to prvýkrát, keď som čisto interpretom novo skomponovanej piesne iného autora. Je to preto, že ma Marian svojou tvorbou i prístupom úprimne oslovil. Jeho hudba je poetická, hlboká, ale aj zábavná a muzikantsky múdra a poctivá. To je kombinácia, ktorá je pre mňa skutočne neodolateľná, hovorí Martin Chodúr, ktorý okrem spevu nahral do skladby aj pôvabné klarinetové sólo.

O zvuk skladby a aranžmány sa postaral renomovaný slovenský klavirista a producent Roland Kaník (Peter Lipa, Modré Hory). Umelecký klip s tematikou plynutia času má na svedomí režisér Dominik Sepp. Okrem štúdia a exteriérov sa natáčalo aj na pozadí unikátnej súkromnej zbierky hodín bratislavského zberateľa. Textový koncept meniaceho sa času tak dostal ďalší, vizuálne silný rozmer.