Coldplay vydali očakávaný album

Skupina Coldplay vydala očakávaný nový album Music Of The Spheres. Zároveň zverejnila termíny nadchádzajúceho svetového turné. Už deviatu štúdiovú platňu predznamenali dva single.

Pilotný Higher Power mal svetovú premiéru na medzinárodnej kozmickej stanici, kde si ho počas online prenosu prehral francúzsky astronaut Thomas Pesquet. Na Slovensku sa skladba postupne premenila na rádiový hit. Druhým singlom My Universe, na ktorom spolupracovala populárna k-pop skupina BTS, sa Coldplay zapísali do historických tabuliek. Stali sa vôbec prvou britskou kapelou, ktorá debutovala na prvom mieste americkej US Hot 100. Okrem BTS na novinke Music Of The Spheres hosťuje ešte aj speváčka Selena Gomez, ktorá Chrisa Martina doprevádza v balade Let Somebody Go.

Vydanie novinky Music Of The Spheres je nepochybne jednou z udalostí jesennej hudobnej sezóny. Coldplay album pred niekoľkými dňami predstavili v londýnskej O2 Shepherd’s Bush Empire, kde sa k nim ako hosť pripojil aj Ed Sheeran. Návštevníkom spoločne zahrali obľúbenú pieseň Fix You z roku 2005 a Sheeranov megahit Shape Of You.

Skupina zároveň s vydaním albumu oznámila aj termíny svetového turné. Slovenskí priaznivci sa môžu najbližšie na koncert vypraviť do Varšavy (8. júl 2022) alebo do nemeckých miest Frankfurt (2. a 3. júl 2022) a Berlín (10. a 12. júl 2022). Prvé oficiálne vystúpenie sa uskutoční už 22. októbra 2021 v Climate Pledge Arena v Seattle, odkiaľ bude show globálne prenášaná na Amazon Music a Amazon Prime. Zdarma ju Coldplay budú streamovat taktiež na platforme Twitch.