Na Topfeste zaspieva Rag´n´Bone Man

Rag 'N' Bone Man (Rory) (Autor foto: Deans Chalkley / Zdroj foto: Sony Records)

Či už vám jeho meno niečo hovorí alebo nie, jeho najväčší hit Human už každý z vás zaručene počul. Tento pán má totiž na konte aktuálne jednu z najhranejších skladieb európskych rebríčkov. Po Bastille, Skindred, Gogol Bordello, Slot a Karlovi Gottovi pribúda medzi zahraničných hostí Topfestu jeden z najväčších hudobných objavov súčasnosti, Rag´n´Bone Man.

Rag´n´Bone Man aka Rory Graham je 31-ročný anglický spevák a skladateľ. Narodil 29. januára 1985 v britskom Uckfielde (East Sussex). Hudbe sa začal venovať v 15-tich rokoch. Po sérii drum´n´bassových, hip-hopových a speváckych hudobných experimentov a po troch EP nahrávkach (Bluestown – 2012, Wolves – 2014, Disfigured – 2015) vstúpil v júli 2016 na scénu vo veľkom štýle so svojím prelomovým singlom Human. Skladba ho raketovo vystrelila do prvej hudobnej ligy, okamžite ovládla európske hitparády a z Rag´n´Bone Mana urobila aktuálneho kráľa rádiových rebríčkov.

Úspechy na konte nového britského objavu v priebehu posledného polroka neustále pribúdajú. K tým najväčším patrí prestížne ocenenie Brit Awards v kategórii Critics‘ Choice. Rovnomenný album Human oficiálne vyšiel len pred pár dňami. Dlhoočakávaný albumový debut v sebe snúbi tradičné žánre – na svoje si prídu fanúšikovia blues, folku, soulu ale tiež popu či rocku. Aktuálne je Rag´n´Bone na koncertnom turné po Veľkej Británii, ktoré je beznádejne vypredané.

Festivalu Topfest sa podaril doslova husársky kúsok. Slovenské festivalové leto vďaka nemu spestrí poriadne silné meno. Festival Topfest 2017 sa uskutoční v dňoch 30. júna – 1. júla na piešťanskom letisku. Predpredaj permanentiek v sieťach Ticketportal a Predpredaj.sk za zvýhodnenú cenu 50€.