Keď sa hádať, tak s vlastnými

V lete bude mať v slovenských kinách premiéru česká komédia Hádkovci o rodine, ktorá sa stále háda. Ide o druhý film od tvorcov megaúspešnej rodinnej komédie MatkyVojtěcha MoravcaSandry Novákovej.

Dvaja bratia sa jedného dňa vyberú spolu so svojimi ženami do bytu po dedkovi, aby si ho obhliadli a zistili, koľko by im jeho predaj mohol hodiť. Navzájom o sebe nevedia, obidva páry sa preto v byte vzájomne prekvapia a nachytajú. Spor o dedičstvo je napokon len jedným z mnohých, Hádkovci sa totiž nezhodnú naozaj na ničom.

Hádkovci by mali byť komédiou plnou všetkých emócií. Postavy sa navzájom milujú a zároveň sa nemôžu vystáť. Diváci budú mať chuť väčšinu postáv uškrtiť a niektoré hneď vzápätí objať. Predovšetkým by však Hádkovci mali divákov v kinách pobaviť, prezrádza Vojtěch Moravec. Do úloh bratov Hádkovcov obsadil Vojtěch Moravec Jakuba Prachařa a Hynka Čermáka. Ich otca bude hrať Ondřej Pavelka a sestru Lucie Polišenská. V úlohách manželiek, ktoré si navzájom nevedia prísť na meno, sa zase predstavia Jitka Čvančarová a Sandra Nováková. Slovenská premiéra filmu je plánovaná na 14. júla 2022.

Scenár k Hádkovcom spoločne napísali životní partneri Sandra Nováková a Vojtěch Moravec, ktorí už majú za sebou spoluprácu na úspešnej komédii Matky. Inšpiráciu čerpali napríklad zo svojich vlastných partnerských hádok. Samozrejme, ten film je tak trochu aj o nás, priznávajú s nadhľadom autori scenára.