Slza s Bagárovou spomínajú na leto

Česká popová stálica, kapela Slza, predstavuje novú pieseň Červánky, ku ktorej si Petr Lexa s Lukášom Bundilom prizvali speváčku Moniku Bagárovú. Romantický duet s poetickým a chytľavým refrénom láka do slnečných viníc Mikulova a Valtic a prináša  dokonalú atmosféru babieho leta.

Petr Lexa a Lukáš Bundil tvoria kapelu Slza už sedem rokov a českú scénu zásobujú skvelými hitmi. Inak tomu nebolo ani na poslednom albume z minulého roka, kedy predstavili piesne ako Paravany, 4 ráno alebo Žár. V súčasnosti sa v rádiovom éteri hráva ich posledný singel Bouře, na ktorom rovnako ako na celom albume 3, spolupracovali s britským producentom Oliverom Som, z ktorého produkcii vznikla aj novinka Červánky.

Niekoľkokrát do roka za nami príde, na týždeň sa zavrieme na chalupe a skladáme. Mal za nami priletieť aj na jar, ale kvôli lockdownu sa to nedalo, tak sme skúsili vec, ktorá bola v tom čase veľmi bežná – skúsili sme skladať online, priblížil počiatky vzniku singlu spevák Petr Lexa.

V texte som mal od prvej chvíle jasno. Keď sa pozriem na poznámky z minulého apríla, nachádzam tam frázy ako konec léta, nad námi červánky, opilí láskou, ranní slunce. To boli moje dojmy po prvom vypočutí pracovného dema. Z toho sa tak nejak prirodzene vyvinul príbeh dvoch ľudí a ich letného romániku, ktorý možno prečká aj zimné mrazy a bude z neho niečo viac, alebo skončí spolu s letom a zostanú tak len krásne spomienky. Rovnako ako v našom prechádzajúcom singli Bouře, som text v závere konzultoval s ostravským hudobníkom Jiřím Krhutom. Spoločne sme ešte pár miest upravili, niečo doplnili a dotiahli text do finálnej podoby, dodáva spevák skupiny Slza.

Spoluprácu na duete si pochvaľuje aj speváčka Monika Bagárová. Bolo mi potešením spolupracovať s chalanmi zo Slzy. Zaspievať si iný štýl hudby, vidieť, ako pracujú v štúdiu iní hudobníci a nazbierať ďalšie zaujímavé skúsenosti, je pre mňa vždy zážitkom. Je to veľmi milá spolupráca a krásny song.