Píše a spomína

Od hry na klavír u babky, vystupovanie v národných kolách Eurovízie, či manažovanie iných umelcov a kapiel. Cez vrcholy a pády tvorivého sebavedomia, hrania v rôznych hudobných projektoch, po spoznávanie hudobného sveta aj z manažérskeho hľadiska, si Andrea Sulovská v skladbe Píšem ti opäť pripomenula, prečo si v detstve sadla za babkin klavír.

Skladbou Píšem ti som sa vrátila do momentu, keď som ako malé dievčatko hrávala na klavíri a neskôr začala reflektovať svoj život, čím som si všetkým prešla, koľko vecí sa zmenilo a ako som sa zmenila ja, opisuje Andrea Sulovská. Posolstvo skladby v sebe nesie silný odkaz odpustenia, prijatia a zmierenia sa samej so sebou a so všetkým, čo sa nám v živote deje. A aj keď nám niekedy veci nevychádzajú podľa našich predstáv, všetko čo si z hĺbky srdca prajeme si nás aj tak samé nájde. Aspoň ja tomu verím, uzatvára interpretka.

Producentovi Maxovi chcem obzvlášť poďakovať za trpezlivosť a dokonalé zachytenie toho, čo som v skladbe chcela povedať, nakoľko pri nahrávaní sa vo mne prebudili moje staré strachy, napríklad z toho, že nie som dosť dobrá, respektíve, prelínali sa vo mne osobnosti môjho starého a terajšieho ja. Producenti majú totižto vo svojej DNA prirodzene meniť skladby podľa seba, ale on zachytil podstatu môjho odkazu a dokonale ju svojou prácou podčiarkol, hovorí speváčka.

Lukáš Horňáček, All About Music