Rapový objav D-Fly vydáva debutový album Child Of Blood Diamonds

Slovenská rapová scéna má nový objav, na ktorý môže byť právom pyšná. Má iba 20 rokov, rapuje dokonalou angličtinou na svetovej úrovni a práve mu vyšiel debutový album Child Of Blood Diamonds. Zároveň s ním predstavil nový singel s videoklipom k piesni s názvom Emily.

D-Fly pochádza z Južnej Afriky a hoci by ste to pri pohľade na neho netipovali, napriek tomu je Slovák. Aký príbeh sa skrýva za týmto najnovším talentom našej hip-hopovej scény? Denis Vlašič tvorí a vystupuje pod umeleckým menom D-Fly. Teraz oficiálne vstupuje na scénu prostredníctvom svojho debutového mixtapového albumu Child Of Blood Diamonds.

D-Fly sa narodil v hlavnom meste Južnej Afriky, v Pretórii, má však slovenských rodičov, ktorí sa s ním presťahovali na Slovensko po ukončení pracovného pobytu v Južnej Afrike. Denis mal vtedy iba 3 roky a vtedy sa začal písať jeho slovenský príbeh. Väčšinu života strávil na Slovensku, vyrástol v Bratislave a dnes hovorí nielen dokonalou angličtinou, v ktorej aj rapuje, ale tiež suverénne plynulou slovenčinou. Ako sám rád hovorí, popri jeho afrických koreňoch v ňom zároveň vyrástol Slovák.

V šiestich rokoch sa zamiloval do hokeja aj do hry na klavíri a vyrastal z neho profesionálny športovec i hudobník v jednej osobe. Časom prestúpil do HK Slovan Bratislava a po 8 rokoch s hrou na klavír skončil. Hudba ale z jeho života nezmizla. Pretransformovala sa na písanie vlastných textov a na rapovanie spoluhráčom v šatni. Láska k hudbe v ňom nakoniec prevážila nad športom, hokejku vymenil za mikrofón a začal nahrávať prvé vlastné skladby.

Po prvých piesňach Arnye (2015) a Liquor (2015) sa prepracoval až k debutovému albumu Child Of Blood Diamonds, ktorý práve vyšiel. Dôkazom toho, že výnimočný talent niekedy píše neuveriteľné životné príbehy je, že svoj debutový album D-Fly vydáva pod ochrannými krídlami Spirit Music, pod patronátom Majka Spirita, ktorý je jedným z raperov, na ktorých hudbe Denis vyrastal. D-Fly je veľký talent. Zaujal ma už, keď som ho videl prvýkrát vystupovať naživo na Štrkovci na súťaži talentov, a presvedčil ma, keď som počul jeho štúdiové nahrávky. Z toho chlapca ešte môže byť veľká hviezda a ja som rád, že môžem pomôcť svojou trochou, hovorí na margo nového objavu Majk Spirit.

Hoci prežil prakticky celý život na Slovensku, spätosť s rodnou krajinou v sebe D-Fly nezaprie. Dôkazom je názov, ktorý si zvolil pre svoj debutový mixtapový album. Album prináša produkcie zo Slovenska, Čiech i USA. Child of Blood Diamonds je časť môjho života, za ktorú som vďačný. Moje myšlienky, pocity a zmeny som zapisoval a vzišiel z toho tento 12-trackový mixtape. Je to moje prvé CD, môj prvý projekt, nakoľko som chcel, aby tam boli väčšinou ľudia zo squadu, aj na produkciách aj na featoch sú členovia squadu Katraa a Sak10Denz, hovorí o albume Denis.

Každá pieseň má svoj nádych alebo čaro, takže sa dúfam zapáči nielen fanúšikom tvrdších vecí ale aj poslucháčom spevavého, melodického rapu. Bol by som rád, aby si každý rapový fanúšik prišiel na svoje, ale je to ladené do toho novšieho štýlu. Novšieho v úvodzovkách, lebo rap ako taký bol  v USA už koncom 90. rokov, ale ako som aj povedal, nechcem byť škatuľkovaný do jedného štýlu alebo smeru, dodáva.

D-Fly zároveň predstavuje ďalší videosingel z albumu, skladbu Emily, flex z americkej produkcie Kylea Garvana. Singel Emily vizuálne spracoval do videoklipu kameraman a režisér Sewerovsky Marko. Vizuál, dýchajúci zahraničnou produkciou, sa nakrúcal len pred pár dňami v Bratislave a v Rakúsku.

Emily je jedna z posledných skladieb, ktorú som na mixtape napísal. Na miesto tohto tracku bolo viacero adeptov, ale či už atmosféra inštrumentálky alebo reakcie ľudí, ktorým som ju po nahratí pustil, ma presvedčili, že to bude tá správna voľba. Napríklad na tracku Blood Diamond som sa prvýkrát dotkol témy môjho predošlého vzťahu a vzťahu s rodinou. Phoenix má tiež hlbší význam. Chcel som docieliť to, aby si poslucháč oddýchol a vyskákal sa na tomto tracku či už na koncerte alebo hocikde, kde si ho pustí. Tento track je skôr o feelingu, údernych baroch a flowoch. Skôr o skúsenosti ako o príbehu, rozpráva Denis na margo singla Emily.

Aké má najnovší rapový objav na slovenskej scéne plány do budúcna? Mali sme pripravený aj s chalanmi z K.O.B. Squad ešte jeden projekt, ktorý mal vyjsť koncom roka, no teraz nemôžem alebo teda neviem povedať, či vyjde v tomto roku, respektíve či vôbec vyjde. Svoju pozornosť budem sústreďovať na svoj rast či už hudobný alebo osobný a uvidíme aj s manažérom, aké ponuky sa objavia a čo bude pre mňa najlepšie. Nechcem prezrádzať veľa, no na teraz stačí vedieť to, že na sebe  tvrdo pracujem aj s teamom a budete o mne ešte počuť. Možno ešte v tomto roku. Uvidíme…

Album Child Of Blood Diamonds oficiálne vyšiel vo vydavateľstve Spirit Music, v predaji je na rukahore.sk.