Komédia o živote v réžii Evy Holubovej

Oslobodzujúcu komédiu o živote, na ktorý môže niekto nazerať aj tragicky, pripravuje pre Malú scénu divadla Studio DVA Eva Holubová. Premiéra hry Michaely Gübelovej Ma nezadusíš je plánovaná na utorok 18. apríla. Po boku obľúbenej herečky a tentoraz aj režisérky, sa objaví jej dlhoročný kolega Petr Čtvrtníček. Diváci sa môžu tešiť aj na Terezu Gübelovú, Karolínu Holubovú a Matěja Paprčiaka.

Hlavná postava hry, Tereza, je roztrojenou osobnosťou. Tri súčasti jednej ženy sa spolu dohadujú o ilúziách a omyloch, ktoré si najmladšia neuvedomuje, prostredná neprizná a najzrelšia veľkoryso chápe. V živote totiž nie je ľahké rozhodovať sa medzi citom a rozumom, tým skôr, keď vám do neho vstupujú osudoví muži. No a niekedy dokonca prichádzajú chvíle, kedy je lepšie, sa všetkému od srdca a s ľahkosťou zasmiať. To koniec koncov tvorcovia divákom sľubujú.

Režisérka Eva Holubová si skúšky užíva a celý inscenačný tím považuje za tím snov. Nováčikovia Kája i Matěj a dlhšiu dobu pauzírujúca Terezka, priniesli do skúšania nadšenie a zvedavosť, hravosť a radosť z hľadania, uvádza na adresu najmladších spolupracovníkov a k Petrovi Čtvrtníčkovi len dodáva: Humor bez hraníc a proti tomu neha a citlivé poňatie úlohy.

Mňa nezadusíš (Mě nezadusíš) je adaptovaný a novo inscenovaný text pôvodnej divadelnej hry Druhý breh. Tá bola prvýkrát uvedená začiatkom roku 2010 v Mestskom divadle Mladá Boleslav v réžii Jozefa Kettnera. O pol roka neskôr ju naštudoval pre pražské divadlo Studio DVA legendárny režisér Ladislav Smoček (hrali Eva Holubová, Zuzana Bydžovská, Tereza Gübelová a Vladimír Javorský). Autorka Michaela Gübelová prijala informáciu o znovuuvedení svojej hry s veľkou radosťou. Doslova vraj nadšením poskočila: Povedzte, čo môže byť pre autora väčším potešením, než že jeho text znovu ožíva!

Reprízy nového naštudovania sú do konca sezóny úplne vypredané, diváci však môžu vyberať z predstavení naplánovaných na jeseň.