Putovanie po filmových miestach Slovenska po roku pokračuje

Vychádza očakávané pokračovanie novej knižnej série venovanej Slovensku z neobyčajného a netradičného filmárskeho pohľadu. Filmové miesta 2. diel pokračuje v neobyčajnej ceste Slovenskom, ktorú začala prvá kniha presne pred rokom. Sprevádza čitateľa filmovou históriou a konkrétnymi miestami na mape Slovenska. Miestami, na ktorých vznikali slávne scény, odohrávali sa filmové a seriálové príbehy, prípadne na nich vznikali známe hudobné videoklipy, reklamy a dokumenty. V prvej knihe získalo priestor množstvo slovenských hradov, múzeí ľudovej architektúry a kultúry, obce, miesta aj objekty. Druhá kniha však v ničom nezaostáva. Čitateľ sa môže tešiť na potulky po celom Slovensku, tentoraz začínajúce v metropole východu, v Košiciach.

Postupne kniha čitateľa prevedie na stredné Slovensko, juh, aj sever Slovenska. Zaujímavou môže byť cesta do okolia Nízkych a Vysokých Tatier. Pri nich autor prezrádza veľmi zaujímavé fakty o netradičných miestach našich veľhôr, ktoré zaujali aj hollywoodskych filmárov v hneď niekoľkých veľkých projektoch. Tie máme možnosť vidieť v ponuke streamovacích služieb Netflix, Amazon, aj HBO Max. Zaujímavejším miestom sa vďaka filmových prepojeniam stáva Žilina, Nitra, Komárno, aj Žitný ostrov.

Zaujímavosťami a kuriozitami nabitá kniha takéto miesta mení na o štipku zaujímavejšie. Úžasné bude prečítať si, ako veľmi je pre svetový film cenný Slovenský raj, čím do našej kinematografie prispeli dedinky Malatiná, Veľké Borové, Blatnica, Papradno, Lúčky, Ludrová a mnoho iných. Akú úlohu zohráva v rôznych historických filmoch kostolík z Dražoviec pri Nitre. Nemenej zaujímavé je dozvedieť sa, kde všade máme možnosť vidieť Čremošniansky tunel, Zvolenský zámok, Manínsku tiesňavu, alebo čím zaujímavým do sveta filmu prispeli v dávnej minulosti aj len nedávno Kysuce.

Knihu Filmové miesta 2, kulturológa a špecialistu na filmový turizmus Tomáša Galierika nájdete v ponuke každého dobrého predajcu kníh. Kniha vychádza ako súčasť edície Krásy Slovenska vo vydavateľstve Dajama.