Zrodila sa hviezda

Zabudnite na Lady GaGa, Barbru Streisand, či Judy Garland (všetky tri hrali v rôznych verziách filmu Zrodila sa hviezda). Odmastite egá, prestaňte byť zatrpknutí a búchajte šampanské. To, čo mnohí považujú za možné iba v dobre napísaných scenároch, sa u mladučkej Karin Ann stalo skutočnosťou. Podarilo sa jej to, čo doteraz v slovenskom šoubiznise nikomu! Hoci pokusy boli, až Karin Ann to dotiahla do úspešného konca. Mladá Slovenska prišla, zapela a prevalcovala hudobný svet. Doslova! Karin Ann vydala debutový album a svetové médiá sa predháňajú v tom, ktoré o ňom bude skôr informovať. S dôrazom na slovo svetové! Kašľať na to, že doma ju majú až prízemne na saláme. Na Slovensku je to pre ňu aj tak malé! Pretože v prípade Karin Ann sa zrodila hviezda! Reálna hviezda! (redakčný predslov)

Nádherne snová nahrávka (NME Magazine)
Energický a dramatický songwriting (Clash Magazine)
Očistný výdych pre telo plné napätia (Atwood Magazine)

Na scéne je presne štyri roky a na konte má už slušnú zbierku pozoruhodných hudobných úspechov. V týchto dňoch si Karin Ann do svojho umeleckého životopisu pripisuje ďalší dôležitý míľnik. Do jej diskografie pribudol debutový album through the telescope, ktorý vyšiel presne v deň speváčkiných 22. narodenín.

Karin Ann je prvou slovenskou speváčkou, ktorá si už pred vydaním debutového albumu získala pozornosť a uznanie rešpektovaných svetových hudobných médií, ktoré ju označujú za vychádzajúcu hviezdu a predpovedajú jej vstup na globálne pódiá.

Album through the telescope prináša 14 skladieb, ktoré otvárajú komplexné témy identity, duševného zdravia a lásky v pestrej fúzii žánrov od amerického folku cez klasický rock až po vplyv elektroniky a gothic disca. Album vznikal prevažne v USA a speváčka si k jeho tvorbe prizvala po hudobnej, produkčnej i zvukovej stránke veľkú plejádu zahraničných hostí. Výslednú podobu albumu formovali po boku Karin Ann americkí hudobníci a producenti Benjamin Lazar Davis a Will Graefe.

Predtým než som vôbec začala plánovať vydanie tohto albumu, ocitla som sa v zlomovom okamihu, kedy som seriózne zvažovala skončiť s hudbou kvôli môjmu zhoršujúcemu sa zdraviu. Vtedy nečakane prišiel na scénu Benjamin, môj spolupracovník na albume, a neskôr sa pridal Will. Oni dvaja vo mne naštartovali túto novú vlnu kreativity a album sa nakoniec vydaril ešte viac než som si predstavovala. Tento projekt vznikal s láskou a bez akýchkoľvek externých tlakov, čo nám umožnilo v tvorbe odzrkadliť umeleckú integritu, ktorú všetci traja zdieľame. Som veľmi hrdá na to, čo sme spoločne vytvorili a teším sa, že konečne môžem tento veľmi osobný kus mojej práce zdieľať so svetom. Dúfam, že s poslucháčmi zarezonuje na hlbokej úrovni, opisuje Karin Ann kritické obdobie, ktoré predchádzalo práci na albume.

Album through the telescope vychádza v sprievode skladby i don’t believe in God, ktorú Karin napísala v kľúčovom okamihu svojho návratu na scénu po niekoľkomesačnej umeleckej prestávke spôsobenej zdravotnými ťažkosťami. Vychádzajúc z vlastnej skúsenosti queer ženy hľadajúcej si svoju cestu v konzervatívnej kresťanskej spoločnosti, Karin prináša v piesni i don’t believe in God intímnu reflexiu človeka, ktorý čelí spirituálnej dileme. Opúšťajúc tradičnú náboženskú vieru, hlavná postava príbehu zvádza boj s cieľom nájsť spirituálne útočisko uprostred nepriazne osudu.

Bolestivo aktuálne posolstvo podčiarkuje dramatický videoklip, ktorého kinematografické spracovanie opäť potvrdzuje umeleckú záľubu Karin Ann v premosťovaní hudobnej tvorby s filmovým svetom. Réžiu videa speváčka zverila americkej dvojici Tusk, v spolupráci s ktorou už v minulosti ovládla viaceré medzinárodné filmové festivaly. Zatiaľ, čo samotná skladba odráža osobný vnútorný zápas jednotlivca, dej videoklipu sa norí do tém náboženskej perzekúcie a spoločenskej nespravodlivosti, čerpajúc inšpiráciu z historických udalostí, konkrétne z procesov s čarodejnicami. Videoklip prináša tiež prekvapenie v podobe špeciálneho hosťovania Imogen Heap, s ktorou Karin Ann spolupracovala na remixe svojho predošlého singla false gold.

Karin Ann, 22-ročná slovenská speváčka oficiálne vstúpila na scénu v roku 2020 a do roka po debute sa zapísala do histórie ako prvá spomedzi slovenských umelcov, ktorú Spotify obsadil na svoj kultový billboard na Times Square v NYC. Doposiaľ stihla odohrať koncerty či turné s Imagine Dragons, LP, Yungbludom a mnohými ďalšími svetovými hviezdami. Získala si priazeň britského BBC Radio 1 a magazínov Forbes, Vogue, Vanity Fair, Marie Claire, či ELLE, ktoré zaujala hudbou, originálnym imidžom i podporou genderovej rovnosti, duševného zdravia a ľudských práv s dôrazom na práva žien a LGBTQ+ menšiny. Karin Ann žije a tvorí v Los Angeles a popri hudbe sa venuje aj herectvu – aktuálne účinkuje v novom britsko-izraelskom seriáli Tetovač z Auschwitzu. Diskografiu Karin Ann tvoria dve EP nahrávky – lonely together (2021) a side effects of being human (2022) a debutový album through the telescope (2024).

Soul For Show