Ďalším headlinerom Szigetu sú Arctic Monkeys

Iba pred pár dňami oznámil Sziget prvé veľké mená tohtoročného festivalu – Kendricka Lamara, Kyga a kapelu Mumford & Sons, a headlinerov ako napríklad Liam Gallagher, , Bastille – a je tu ďalšia skvelá správa. Presne 14. augusta na Ostrove slobody vystúpi aj indie-rocková hviezda Arctic Monkeys! Do dnešnej 18. hodiny sú k dispozícii najlacnejšie lístky, cena jednodňovej vstupenky je aktuálne 65€.

Ikonická britská indie rocková kapela Alexa Turnera, Matta Heldersa, Jamieho Cooka a Nickyho O´Malleya sa predstaví na budapeštianskom festivale Sziget. Jedna z najuznávanejších a najobľúbenejších kapiel súčasnej generácie – Arctic Monkeys vznikla v roku 2002 v Sheffielde. Po vydaní debutového albumu Whatever People Say I Am, That´s Whan I´m Not v roku 2006 jej popularita raketovo stúpala. Už ich debut sa stal najrýchlejšie predávajúcim albumom histórie UK chart.

Od toho momentu popularita Arctic Monkeys rástla. Doteraz štyri vydané albumy vychvaľované kritikmi a fanúšikmi, množstvo významných cien a ocenení, pozícia headlinera na Glastonbury festivale či pravidelne prvé priečky svetových hitparád. Arctic Monkey patria medzi to najlepšie, čo súčasná hudobná scéna ponúka. Na Sziget privezie táto štvorica poctivý anglický indie-rock.

Sziget Festival, ktorý sa tento rok bude konať od 8. do 15. augusta, je jedným z európskych (a svetových) najväčších hudobných a umeleckých festivalov. Počas festivalu sa Óbudai ostrov premení na Ostrov slobody, na ktorý pricestujú Szigeťania z viac ako 100 krajín a spolu si užívajú skvelé koncerty a oslavujú pestrosť kultúry a užívajú si výnimočnú atmosféru Szigetu.

V prvej vlne mien oznamuje Sziget festival 2018 – 8.-15. august 2018 týchto interpretov:
Kendrick Lamar, Kygo, Mumford & Sons, Liam Gallagher, Bastille, Lykke Li, The Kooks, MØ, Parov Stelar, Kaleo, Zara Larsson, Gogol Bordello, Clean Bandit, Blossoms, Milky Chance, Wolf Alice, Little Dragon, Cigarettes After Sex, Goo Goo Dolls, Fink, Seasick Steve, Above & Beyond, Nothing But Thieves, Slaves, Everything Everything, Lewis Capaldi, Lemaitre, La Femme, AlleFarben, Joe Goddard, UmmetOzcan, Sam Feldt, Jay Hardway, The Him, WhoMadeWho, Shame, Perturbator

Sziget ponúka 7 dňovú multi-kultúrnu zábavu – skvelá hudba, kvalitný cirkus, divadlo, vizuálne umenie na každom kroku, šport, pouličná šou, DJi, ale aj mnoho workshopov, plavba po Dunaji na party lodi, ale aj príjemná pláž a kúpanie v Dunaji. Sziget, Ostrov slobody, ponúka približne 50 programových miest a pódií, ponúka okolo 200 programov denne a je považovaná za jedno z najlepších a najväčších multikultúrnych podujatí na svete. Medzi menami účinkujúcich kapiel nájdete každoročne nielen najväčšie hviezdy medzinárodnej poprockovej scény, elektronickej hudby a world music, ale aj žánre ako metal, folk, jazz, blues, alternatívnu hudbu a dokonca aj klasiku. Sziget však nie je len hudba, ponúka aj rôzne kultúrne programy ako divadlo, cirkus či výstavy. Na Ostrove slobody, ako ho návštevníci nazývajú, je aj pláž, na ktorej si môžete dosýta užiť leto a oddýchnuť si. A nesmieme zabudnúť, že festival sa koná uprostred Budapešti, v turistickom meste so živou kultúrnou scénou, krásnymi historickými budovami, tureckými kúpeľmi a krčmičkami.