Dan Bárta a Robert Balzar trio zahrajú na One Day Jazz

Autor foto: Miroslav Šmikmátor (www.smikmatorphoto.com)

Najväčšie esá džezu, fantastickí hudobníci, ktorých ste u nás ešte nepočuli, držiteľ Grammy v sprievode skvelého bubeníka Martina Valihoru, aj obľúbený Dan Bárta s Robert Balzar triom. Na Slovensko mieria muzikanti svetového formátu. Jesenný One Day Jazz Festival má tento rok naozaj fantastický line-up. Legendy aj mladí zaujímaví hudobníci ponúknu magický program. Sviatok nadšencov kvalitnej hudby vypukne až v troch slovenských mestách – v Bratislave, v Žiline a v Košiciach.

Dan Bárta a Robert Balzar trio sľubujú nevídané prekvapenie. V spoločnej tvorbe sa po 15-tich rokoch posunuli od interpretácie cudzej hudby k skladaniu vlastných songov. Na tomto unikátnom festivale preto po prvý raz na Slovensku zahrajú aj svoje novinky, napríklad pieseň Martin´s Eden. Ponúknu však aj staršie osvedčené hity z albumu Theyories. Svetové legendy si užijete už dnes 18. novembra v bratislavskom Istropolise, 30. novembra v žilinskom Mestskom divadle a 2. decembra v košickom Ges klube.

Zahrajú tam skvelé mená, ktoré si naozaj rád vypočujem naživo. Sú to skutočne výrazné osobnosti svetovej hudby. Chcel by som ich počuť, aj keby som na festivale nehral,“ vraví Dan Bárta.

Na Slovensku mimoriadne obľúbený Dan Bárta ponúkne na festivale skutočné lahôdky. Po prvý raz si vypočujeme naživo novinky, ktoré zložil spolu s hudobníkmi z Robert Balzar tria.

Vzhľadom na to, že sme v nedávnej dobe napísali spoločne niekoľko nových piesní, zahráme aj tie,“ dodáva Dan Bárta.

Festival tento rok zavíta do troch miest – do Bratislavy, Žiliny a Košíc. Ponúkne najsilnejší line-up v doterajšej histórii podujatia. Lahôdkou bude aj spoločné vystúpenie držiteľa Grammy Award Lee Ritenoura s famóznym slovenským bubeníkom Martinom Valihorom, ktorý je zároveň riaditeľom festivalu.

Som rád, že si slovenské publikom môže vypočuť naozajstné hudobné legendy naživo. Aj tento rok však dostanú priestor i mladí umelci, nová krv slovenskej hudobnej scén,“ uzatvára Martin Valihora.

Lístky si môžete kúpiť prostredníctvom siete Ticketportal.