Depeche Mode zahnali hlad fanúšikov novým singlom Where´s The Revolution

Ikonická, multiplatinová kapela Depeche Mode o polnoci ukojila hlad fanúšikov, ktorí sa nevedeli dočkať nového singla. Kapela totiž predstavila novú nahrávku Where’s The Revolution, ktorú kapela sľúbila fanúšikom už počas tlačovej konferencie na jeseň v Miláne. Ja to prvá nová nahrávka kapely za posledné štyri roky a je zároveň prvou ukážkou z ich nadchádzajúceho štrnásteho štúdiového albumu Spirit, ktorý vyjde 17. marca 2017.

Spirit je prvou nahrávkou, na ktorej Depeche Mode spolupracovali s producentom Jamesom Fordom zo Simian Mobile Disco (Foals, Florence & The Machine, Arctic Monkeys), a stane sa tak nasledovníkom mega úspešného albumu Delta Machine z roku 2013, ktorý debutoval na prvých miestach hitparád v dvanástich krajinách. Album už stihol nazbierať pozitívne ohlasy u kritiky, napr. Q Magazine označil Spirit za najživšiu nahrávku kapely za posledné roky.

Depeche Mode podporí vydanie albumu rozsiahlym svetovým turné, kde dajú novým i celoživotným fanúšikom ďalšiu šancu zažiť legendárne živé vystúpenie kapely. Prvú časť Global Spirit Tour uvidí viac ako 1,5 milióna fanúšikov na 34 koncertoch v 21 krajinách naprieč celou Európou. Kapela samozrejme nevynechá ani Slovensko, predstaví sa v sobotu 20. mája na Futbalovom štadióne Pasienky v Bratislave. Po skončení európskej časti turné sa Depeche Mode v lete presunú do Severnej a Južnej Ameriky, kde bude turné pokračovať.

Vstupenky na bratislavský koncert sú k dispozícii na stránkach agentúry Vivien, ktorá koncert organizuje.