Landov Krysař je späť na scéne i na vinylovej platni

Temný muzikál Daniela Landu Krysař sa vrátil do Divadla Kalich v Prahe. Prvé ohlasy potvrdzujú jeho aktuálnosť a tú istú výnimočnosť, s ktorou bol uvedený už pred dvadsaťjeden rokmi. Premiéru sprevádzalo vydanie LP Krysař 20 s najúspešnejšími skladbami z oboch predchádzajúcich domácich naštudovaní a nanovo nahranou skladbou Krysařova zpověď v podaní  nového Krysařa Přemysla Pálka.

Jeden z najúspešnejších českých muzikálov z pera Daniela Landu na motívy novely Viktora Dyka sa hral viac než tisíckrát a to nielen v Čechách, ale aj na Slovensku a Rakúsku.

Premiéra sa konala v novembri  roku 1996 v divadle Ta Fantastika v hlavnej roli s Danielom Landom (Krysař) a Luciou Bílou (Agnes), Jozefom Vojtkom (Štěpán), Janom Apolenářom či Vladimírom Javorským (obaja Osud).

Druhé naštudovanie pripravilo Divadlo Kalich v roku 2002. Daniel Landa si vtedy zahral Osud a v muzikáli sa objavil napríklad Petr Kolář, Petra Janů, Bohouš Josef. Všetky naštudovania režírovala Mirjam Landa.

Do konca roka vyjde ešte dvojdiskový album s najväčšími hitmi z muzikálu Krysař: prvý disk bude venovaný  nahrávkam z prvých dvoch naštudovaní, v Ta Fantastike a v Divadle Kalich, na druhom disku budú zaznamenané nahrávky z aktuálneho predstavenia.

ZOZNAM SKLADIEB LP KRYSAŘ 20:
STRANA A
Prolog (Daniel Landa)
Život je kámoš (Josef Vojtek / Josef Dušek)
Nenávistná (Petra Janů)
Temný stín (Lucie Bílá)
Hádka sester (Lucie Bílá / Linda Finková)
Udeří-li bouře (Jan Apolenář)
Lakomá (Luděk Waltr)
STRANA B
Dechovka (Josef Vojtek / Hana Křížková)
Sen (Bohouš Josef)
Krysař a Osud (Josef Vojtek / Daniel Landa)
Plán vraždy (Jan Václav Renč / Luděk Walt / Jiří Hoření)
Právo je síla (sbor)
Krysařova zpověď (Přemysl Pálek)