Dianah Kay debutuje

V roku 2020 sa v česko-slovenskej verzii talentovej súťaže SuperStar nepochybne vryla do pamäti mnohých fanúšikov speváčka Diana Kovaľová. Vtedy ešte len pätnásťročná blondína a strieborná finalistka s neskutočným hlasom a obrovským talentom neustále prekvapovala porotu aj divákov a mnoho z nich bolo sklamaných, že skončila iba na druhom mieste.

Aktuálne, po takmer troch rokoch, vydáva svoj debutový singel Self-destructive Habit aj s videoklipom, predstavuje svoje umelecké meno Dianah Kay a dokazuje, že počas obdobia v ústraní tvrdo pracovala na svojej vlastnej tvorbe. Výsledkom je singel, za ktorý by sa rozhodne nehanbili ani medzinárodné hviezdy. Zároveň s anglickou vznikla aj verzia slovenská, ktorá nesie názov Sebadeštruktívny návyk.

Bola som zmätená zo vzťahu s priateľom, s ktorým som sa naposledy videla pred dvoma rokmi. Chcela som, aby sme zostali len kamaráti, ale on cítil niečo viac. Keď sme sa lúčili v objatí, tak som vzhľadom na okolnosti vedela, že sa už možno nikdy neuvidíme. Obaja sme sa vtedy rozplakali a nepovedali ani slovo. Postupne sme začali strácať kontakt a keď som neskôr videla jeho fotku s novou priateľkou na Instagrame, naše úlohy sa vymenili a teraz som to bola ja, ktorá trpela. Všetko mi ho začalo pripomínať a držala som to v sebe až do momentu, kým som nenapísala túto pieseň, vysvetľuje speváčka význam piesne.

Aj napriek tomu, že Diana vyrastala v španielskej Malage, vždy sa tešila na Slovensko, kde má aj svoju rodinu. Každú návštevu u príbuzných sa snažila čo najviac predĺžiť a nedávno sa zo Španielska presťahovala do Bratislavy. Preto sa rozhodla, že by jej debut nemal byť len anglický, ale preložila celý text aj s jeho pôvodným významom do slovenčiny. V Bratislave tiež natočila videoklip.